Trzeba bronić życia

Roli mężczyzny w rodzinie w szczególny sposób było poświęcone wczorajsze pierwszoczwartkowe spotkanie w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Eucharystii w intencji rodzin i obrony życia przewodniczył ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. W homilii ksiądz biskup dużo miejsca poświęcił roli ojca w zapobieżeniu aborcji. Zwrócił uwagę, że wiele dzieci skazywanych jest na śmierć, bo kobiety nie mają oparcia w mężczyźnie. Ordynariusz legnicki podkreślił również ważność inicjatyw pro-life. – Dzisiaj wspominamy tych, którzy podejmują próby obrony życia, którzy występują przeciw złu. Pochylamy czoła przed lekarzami, którzy odmawiali dokonywania aborcji. Jak nie wspomnieć ludzi, którzy podejmują Dzieło Duchowej Adopcji. Ileż oni uratowali istnień ludzkich – mówił ksiądz biskup. – W tym świętym miejscu trzeba nam jednoznacznie bronić życia. Bronić obiektywnej prawdy o rodzinie, o rodzącym się życiu, o relacjach w rodzinie. Trzeba, byśmy żyli w prawdzie, bez kompromisów. Trzeba występować nam o prawa dziecka – mówił ks. bp Mendyk.

Gościem specjalnym spotkania był dr Jacek Pulikowski, który mówił o roli ojca i męża w rodzinie. – Prawdziwe szczęście daje człowiekowi bycie tym, kim się powinno być, i dobre relacje z innymi. Trzeba rozwijać talenty i żyć prawdziwą wolnością. Wybierać dobro, a odrzucać zło. Człowiek, który zrywa relacje z Bogiem, nie może być szczęśliwy – wskazywał dr Pulikowski. Jak podkreślił, tego właśnie ma pilnować mężczyzna, by wszyscy członkowie rodziny nie zeszli na manowce lansowane przez współczesny świat, by żyli pełnią życia.


Małgorzata Pabis
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl