fot. flickr.com

Problem pedofilii narzędziem walki z Kościołem

W Parlamencie trwają prace nad zaostrzeniem kar za pedofilię, które zakończą się prawdopodobnie w tym tygodniu. Temat pedofilii jest wykorzystywany do walki z Kościołem, mimo iż w o wiele większym stopniu dotyczy innych grup społecznych. Całkowicie przemilcza się fakt, że na przestrzeni wieków, czy choćby w ostatnich dziesięcioleciach kapłani wykazali się heroicznością – poświęcając swoje życie w obronie prawdy czy młodego pokolenia w łagrach, obozach koncentracyjnych i więzieniach.

Rząd pracuje na przepisami zwalczającymi pedofilię zaostrzając kary za to przestępstwo.

– Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, zwłaszcza tym, którzy są najbardziej bezbronni i narażeni na działania przestępców, jest naszym podstawowym obowiązkiem – wskazał Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Środowiska liberalno-lewicowe uczyniły problem pedofilii narzędziem walki z Kościołem. Jak zaznaczyła medioznawca dr Hanna Karp, nie jest zbiegiem okoliczności, że film o przypadkach pedofili wśród księży upubliczniono właśnie teraz.

– Uderza przede wszystkim silne tło polityczne, czas i moment, w którym ten film został wyemitowany. Od razu opozycja potraktowała ten film jako ostatnią deskę ratunku, jako punkt własnej kampanii politycznej. To w mediach bardzo silnie się zaznacza – mówiła dr Hanna Karp.

Dwugodzinny film skupia się na nielicznych przypadkach pedofili wśród kapłanów. Omija jednak znacznie poważniejsze problemy pedofili w innych środowiskach. Nie zadaje pytania o odsetek tych, którzy wśród pozostałych grup dopuszczają się tej zbrodni – podkreślił ks. prof. Dariusz Oko.

– Jeden ksiądz przypada na 1000 pedofili innych zawodów, a w USA – jeden na 3000. Wyraźnie widać, że tu nie chodzi tylko o obronę dzieci, ale o atak na Kościół – to jest na pewno podwójna intencja twórców filmu – zwrócił uwagę kapłan.

Kościołowi, który zawsze bronił człowieczeństwa, próbuje się nałożyć kaganiec w sytuacji, gdy prowadzona jest agresywna indoktrynacja gender. Jak wskazał red. „Naszego Dziennika” Sebastian Karczewski, dla tych, którzy podjęli walkę z człowiekiem, Kościół jest przeciwnikiem politycznym i należy go wyeliminować z publicznej debaty.

– Każde oskarżenie w stosunku do księdza to oskarżenie stwierdzające, czyli potwierdzające. Oskarżenie jest równoznaczne z wyrokiem. Nie baczy się na wyroki sądów, nawet jeśli potem dany ksiądz jest uniewinniony, stwierdza się, że był niewinny, oskarżenie było fałszywe, media tego nie prostują – powiedział red. Sebastian Karczewski.

Nie od dziś wiadomo, że organizacje homoseksualistów dążą do zniszczenia autorytetu Kościoła, aby ten nie mógł wskazywać na liczne patologie – zauważył wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Grzegorz Strzemecki. Promocję środowisk LGBT umożliwia ideologia marszu przez instytucje, czyli stopniowego rozszerzania przywilejów dla homoseksualistów.

– Jest wiele statystyk, które mówią, że około 40 proc. homoseksualistów to pedofile (…). Ukrycie nurtu pedofilskiego, który od zarania był w ruchu homoseksualnym, jest elementem strategii. Mało tego, elementem strategii jest późniejsze (…) obrzucanie błotem przeciwników – akcentował Grzegorz Strzemecki.

Strategia ta wspierana jest m.in. przez Światową Organizację Zdrowia, której wytyczne znalazły się u podstaw kary LGBT. Namawiają nauczycieli i pedagogów do nauki dzieci masturbacji, antykoncepcji oraz zachowań seksualnych przez dorosłych. To wytyczne namawiające do jawnego łamania prawa – podkreśliła prawnik Agnieszka Zdanowska.

– Rząd – mówiąc o zaostrzaniu kar za pedofilię – powinien również zwrócić uwagę na takie występowanie pedofilii, jak genderowska indoktrynacja dzieci i ich seksualizacja w duchu owych wytycznych, niebędących prawem – wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia – zaznaczyła Agnieszka Zdanowska.

Tymczasem ci, którzy dziś tak mocno uderzają w Kościół pedofilią, akceptują i próbują wprowadzać w życie wytyczne WHO promując propedofilskie zachowania. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej kartę LBGT wpisał w swój sztandar ideowy. Ci, którzy problem pedofilii próbują zogniskować w Kościele, szkodzą nie tylko ofiarom tych przestępstw, ale także kapłanom, którzy z oddaniem i poświęceniem służą młodemu pokoleniu.

Autor videobloga „Słucham Pana” Łukasz Czechyra wskazał, że trzeba mówić o licznych kapłanach, którzy godnie wypełniają swoją posługę.

– Kapłanów, którzy są wierni Chrystusowi, którzy są prawdziwie z powołania, niosą miłość, radość i pokój w swoich parafiach, którzy zmieniają życie swoich parafii i parafian – tych kapłanów jest więcej, więc mówmy o nich – akcja #TylkoPowiedzWszystkim – powiedział Łukasz Czechyra.

Atak na Kościół w Polsce jest jednym z etapów walki z wiarą katolicką na całym świecie. Jego scenariusz został opracowany wiele lat temu i jest systematycznie realizowany w kolejnych krajach, czego doskonałym przykładem są Stany Zjednoczone.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl