fot. PAP/Tomasz Wojtasik

[TYLKO U NAS] Ks. dr A. Latoń: Swoją drogę wiary zawierzamy św. Józefowi, żeby pomnażać dla świata to bardzo piękne przesłanie

Od św. Józefa powinniśmy uczyć się, jak podjąć wiarę. W codzienności bowiem potrzeba żywej wiary – powiedział ks. dr Andrzej Latoń, prezes Polskiego Studium Józefologicznego, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Ks. abp Stanisław Gądecki zawierzył nasz Naród i Kościół św. Józefowi. Akt miał miejsce w czwartek podczas Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. [czytaj więcej]

– To prawdziwy cud. To odpowiedź polskiego Kościoła na nasze czasy. Papież Franciszek ustanowił „Rok Świętego Józefa”, który proroczo był zapowiadany przez św. Jana Pawła II – on bardzo pragnął, aby trzecie tysiąclecie oddać św. Józefowi. To zrobiliśmy w czwartek – powiedział ks. dr Andrzej Latoń.

Ojciec Święty Franciszek 19 marca napisał w orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania, że „Bóg patrzy na serce i w św. Józefie rozpoznał serce ojca zdolne do dawania i odradzania życia w codzienności”.

– To tłumaczy, dlaczego zawierzamy się św. Józefowi. W codzienności potrzeba żywej wiary – podkreślił gość Radia Maryja.

Proboszcz parafii św. Gotarda w Kaliszu zwrócił uwagę, że „chodzi o zwykłego człowieka z lękami i wątpliwościami, który zawierzył Bogu”.

– Dlatego od św. Józefa należy uczyć się, jak podjąć wiarę. (…) Bóg powierzył Józefowi swoje najcenniejsze skarby – Maryję i Jezusa. Teraz my swoją drogę wiary zawierzamy św. Józefowi, żeby pomnażać dla świata to bardzo piękne przesłanie – wskazał.

Ks. dr Andrzej Latoń powiedział, że „zawierzenie św. Józefowi to konkret. Nasza wiara jest wiarą wcielenia. Nie abstrakcja, ale Nazaret”.

– Papież Benedykt XVI mówił, że gdy w świecie są kryzysy, konieczny jest powrót do Nazaretu. Jezus bowiem nie przyszedł ani w pałacach, ani w świątyni, ale w ubogim domostwie Maryi i Józefa – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z  ks. dr. Andrzejem Latoniem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj