fot. pixabay.com

Debata w Parlamencie Europejskim o zabijaniu nienarodzonych dzieci w Teksasie

Po tym, jak amerykański stan Teksas obrał kierunek ochrony nienarodzonego życia, spotyka się z coraz większą presją środowisk proaborcyjnych. Debata w tej sprawie odbyła się w Parlamencie Europejskim.

Stan Teksas w Stanach Zjednoczonych walczy o większą ochronę życia nienarodzonych. Tzw. aborcja ma być zabroniona, gdy da się rozpoznać bicie serca dziecka. Przepisy już obowiązywały, jednak w tej chwili czasowo zablokował je sędzia federalny. Była to odpowiedź na wniosek proaborcyjnej administracji prezydenta Joe Bidena.

Tematem, co pokazała czwartkowa debata w Parlamencie Europejskim, żyją nie tylko Stany Zjednoczone, ale także Bruksela.

– Pełne korzystanie z praw zdrowia seksualnego i zdrowia reprodukcyjnego pozwala kobietom oraz dziewczętom podejmowanie decyzji o ich własnych ciałach. Unia Europejska wspiera ochronę tych praw – mówiła unijna komisarz ds. zdrowia, Stela Kiriakidu.

Hasła o prawach reprodukcyjnych kobiet mają tylko przykryć niewygodną dla środowisk aborcyjnych prawdę o tym, że tzw. aborcja jest zabójstwem dziecka, uderzeniem w przysługujące każdemu człowiekowi niezbywalne prawo do życia. Przypomniał o tym w Parlamencie Europejskim Patryk Jaki, europoseł z Solidarnej Polski. Polityk mówił, że tego prawa nie wolno odmawiać słabym i niepełnosprawnym; wszystkim, którzy nawet nie mają jak bronić się w łonie matki.

– Świat, który tworzycie, gdzie godność ludzka nie jest uniwersalna, prędzej czy później wykluczy również was. Niepełnosprawność może spotkać każdą z osób w tej sali. I co? Wtedy zostaje wam tylko propozycja eutanazji. Takiego świata chcecie? Zastanówcie się nad tym – zwrócił uwagę europoseł Patryk Jaki.

W debacie głos wzięła europoseł z Hiszpanii Margarita de la Pisa Carrión, matka ósemki dzieci i kolejnego w drodze.

– Jedyny poród, który boli, to poród, który nie może się odbyć. Czułość, jaką okazujemy dziecku, jest także wyrazem naszej nadziei i powinniśmy o tym pamiętać w Parlamencie Europejskim, w Teksasie i wszędzie na świecie. Miłość i piękno uratują świat – podkreśliła europoseł Margarita de la Pisa Carrión.

W Teksasie władze republikanów najprawdopodobniej odwołają się od decyzji sędziego federalnego. Zwolennikiem lepszej ochrony życia nienarodzonych jest gubernator Greg Abbott.

TV Trwam News

drukuj