Kalisz: zakończyła się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbyła się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wierni modlili się w intencji rodzin oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza. Eucharystia była połączona z zawierzeniem św. Józefowi wszystkich rodzin, a szczególnie ojców, dla których św. Józef jest patronem.

W homilii ks. kard. Kazimierz Nycz mówił m.in. o roli, jaką do spełnienia w rodzinie ma mężczyzna.

– Wy, jako ojcowie, macie w tym sanktuarium swoje szczególne miejsce. A jest tak także dlatego, że nie dopiero dzisiaj (choć dzisiaj pewnie troszeczkę z innych powodów) utyskujemy, narzekamy – i mamy w tym wiele racji – na brak ojca w rodzinie, brak ojca w rodzinie w znaczeniu jego zabiegania, zagonienia za rozmaitymi sprawami. W tym znaczeniu obraz ojca w rodzinie bardzo często potrzebuje ciągłego zapatrzenia się na tą milczącą, ale stałą obecność św. Józefa w rodzinie nazaretańskiej, bo ona sprawiała, że ta rodzina nazaretańska z Józefem opiekunem była kompletna – zaznaczył ks. kard. Kazimierz Nycz.  

Wcześniej pielgrzymi uczestniczyli w religijno-patriotycznym koncercie w wykonaniu zespołu Agnus Dei. W trakcie spotkania w Kaliszu słowo do wiernych skierował także m.in. prezes Fundacji Małych Stópek ks. Tomasz Kancelarczyk.

Kapłan zachęcał wszystkich, aby każdego dnia bronili życia.

– Trzeba zrobić wszystko, aby ocalić każde życie. Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae” napisał, że potrzeba jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Moi drodzy, to jest trudne, ale jakże niesamowicie ważne zadanie, aby bronić tego życia i myślę, że przyjeżdżamy do takiego miejsca, jak to, aby mieć siłę, aby mieć wsparcie, aby prosić o wstawiennictwo św. Józefa, św. Jana Pawła II – podkreślił prezes Fundacji Małych Stópek.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zachęcał też do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jak mówił, modlitwa jest na pierwszym miejscu.

W trakcie uroczystości głos zabrał założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Teraz trzeba się brać do roboty.  Marzę o tym żeby Rodzina Radia Maryja była apostolska. Trzeba naprawdę tak trochę przyspieszyć. Ewangelizacja, ewangelizacja jeszcze raz – wszyscy mamy ten obowiązek. Jan Paweł II tyle razy prosił o to – zaznaczył Dyrektor Radia Maryja.

Transmisję pielgrzymki z Kalisza przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.


RIRM

drukuj