fot. TT/KAS_GOV_PL

KAS: Ponad 400 litrów spirytusu trafiło do kaliskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Ponad 400 litrów alkoholu z nielegalnej produkcji trafiło do kaliskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – poinformowała w komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa. Alkohol zostanie wykorzystany do przygotowania środków dezynfekujących.

„Ponad 400 litrów alkoholu z nielegalnej produkcji trafiło do kaliskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” – poinformowała w komunikacie KAS.

Jak przekazano, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Kaliszu otrzymało we wtorek 24 marca 415 litrów spirytusu od wielkopolskiej KAS.

„Alkohol zostanie wykorzystany do przygotowania środków dezynfekujących na potrzeby RCKiK” – czytamy.

W komunikacie przekazano, że alkohol pochodził z kilkunastu spraw karno-skarbowych zakończonych orzeczeniem przepadku.

„Zgodnie z procedurami miał być zniszczony. Współpraca KAS i wymiaru sprawiedliwości umożliwiła jego nieodpłatne przekazanie na potrzeby jednostki służby zdrowia” – napisano.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl