fot. gov.pl/web/kas

KAS: udaremniono przemyt papierosów w podwoziach wagonów

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Straż Graniczna z Terespola udaremniły przemyt ponad 2,8 tys. paczek nielegalnych papierosów; kartony były ukryte w podwoziach trzech wagonów – poinformowała rzeczniczka prasowa KAS Anita Wielanek.

„Podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski wykryliśmy papierosy bez polskich znaków akcyzy” – wyjaśniła rzeczniczka.

Dodała, że owinięte w czarną folię kartony z papierosami ukryte były w podwoziach trzech wagonów. W ten sposób przemytnicy próbowali przewieźć blisko 2,8 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 37 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl