fot. twitter.com/PolskaPolicja

Policjanci będą sprawdzać przestrzeganie ograniczeń wprowadzonych w zw. z koronawirusem

Funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy nie łamiemy ograniczeń, które zostały wprowadzone w ramach walki z epidemią koronawirusa. Chodzi m.in. o przepisy dotyczące zgromadzeń i spotkań. W przestrzenni publicznej mogą przebywać ze sobą jednocześnie dwie osoby.

Policjanci będą patrolować miejsca publiczne. Funkcjonariusze będą przestrzegać Polaków. Ostrzejsze działania będą stosowane wobec młodych – powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

– Zadania, jakie stawiamy policjantom, to przede wszystkim kontrola osób przebywających w konfiguracji „2 plus” w terenie zewnętrznym – na ulicach, skwerach, w różnych miejscach przestrzeni publicznej. Przy czym, w stosunku do tych osób chcielibyśmy prowadzić działania informacyjno-edukacyjne. Zaleciłem dzisiaj zdecydowanie ostrzejsze działania i represje wobec grup młodych ludzi gromadzących się w różnych miejscach, które w sposób lekceważący podchodzą do przepisów i zasad, które przekazują nam autorytety świata medycznego – zaznaczył gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Policjanci będą również sprawdzać przestrzeganie zasad, które obowiązują w transporcie publicznym. Maksymalna liczba pasażerów – w autobusach bądź tramwajach – nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących.

Szef KGP zapowiedział, że działania policji będą restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione.

 

 

RIRM

drukuj