fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

[TYLKO U NAS] J. Ozdoba ws. portalu „SokzBuraka”: Wiemy, że za tym stała osoba bezpośrednio związana z Platformą Obywatelską

W pewnym momencie pojawiła się strona, która zaczęła publikować nieprawdziwe informacje. […] Wiemy, że za całą sprawą związaną z portalem „SokzBuraka” stała osoba będącą blisko Platformy Obywatelskiej powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Jacek Ozdoba, radny Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Do prokuratury ma trafić we wtorek zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa finansowania zorganizowanego hejtu ze środków publicznych. Chodzi tu o profil „SokzBuraka”, który atakuje w ten sposób między innymi polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W pewnym momencie pojawiła się strona, która zaczęła publikować nieprawdziwe informacje. Zaczęła cieszyć się ona coraz większą popularnością, bo przypominała informacje, które są prawdziwe. To znaczy odbiorca, który nie jest wtajemniczony w daną sprawę, nie jest w stanie zweryfikować, czy to są prawdziwe cytaty czy nie. Ta machina propagandy zaczęła się tak rozwijać, że sztucznie sfabrykowane cytaty np. premier Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego w kluczowych momentach kampanii miały naprawdę duże znaczenie z punktu widzenia „czarnego PR” i nieprawdziwych informacji – zauważył Jacek Ozdoba.

Radny m.st. Warszawy podkreślił, że prawdopodobnie za całą sprawą związaną z portalem „SokzBuraka” stoi osoba znajdująca się w kręgu Platformy Obywatelskiej.

Można powiedzieć, że PO przyzwalała na istną machinę hejtu, w tym również na Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Zwróciłem się do tego portalu, że rozpowszechniają nieprawdziwą informację na temat ośrodka w Toruniu. Dostałem odpowiedź, że to nie jest ich sprawa, ponieważ są zarejestrowani w Wielkiej Brytanii i tylko ona może jurysdykcją taką zwracać im uwagę. Zasugerowali mi, abym się nie wtrącał w treści, które rozpowszechniają. Czyli można stwierdzić, że zarówno świat polityki, jak i mediów czy związany z Kościołem był przedmiotem masowego oraz obrzydliwego wręcz ataku przez długi okres. My temu wszystkiemu mówimy stanowcze „nie” – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Zawiadomienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez profil „SokzBuraka” złoży Patryk Jaki, europoseł Zjednoczonej Prawicy.

Całość rozmowy z radnym Jackiem Ozdobą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl