fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda otworzył „polski pokój” w siedzibie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, w poniedziałek przed południem czasu lokalnego otworzył „polski pokój” w siedzibie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

„Bardzo się cieszę, że Polska po swojej obecności w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zostawia tutaj w salach, które są przeznaczone na prace Rady Bezpieczeństwa, pamiątkę w postaci wyposażenia tego pokoju, gdzie na co dzień odbywają się rozmowy dotyczące pokoju na świecie” – powiedział prezydent, otwierając oficjalnie „polski pokój”.

Jak zauważył, wyposażenie sali dostarczyła polska firma.

„Pokój jest wyposażony w całości w umeblowanie i wystrój stworzony w naszym kraju” – dodał.

Prezydent zaznaczył, że polska delegacja pytała o możliwość zarezerwowania tej sali na czas pobytu w ONZ, ale okazało się, że jest ona już całkowicie zarezerwowana przez inne delegacje i nie ma możliwości skorzystania z niej.

„Najwyraźniej ten wystrój się podoba” – ocenił Andrzej Duda.

Polska zakończy swe niestałe, dwuletnie członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 31 grudnia br.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl