fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] J. Ozdoba o rekonstrukcji rządu: Są resorty, w których ministrowie powinni mieć większą odpowiedzialność. Decyzja jest po stronie liderów

Są resorty, w których ministrowie powinni mieć więcej w nadzorze i większą odpowiedzialność. To ciężka praca, która jest wyzwaniem i szansą życiową do tego, aby zrobić coś dobrego dla kraju. Dlatego uważam, że w kilku resortach element wprowadzenia polityki byłby kluczowy. Decyzja jest po stronie liderów – stwierdził Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu, w poniedziałkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie TV Trwam. Odniósł się w ten sposób do zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadają rekonstrukcję rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oznajmił, że najprawdopodobniej nastąpi ona po wakacjach, ale poinformował, że premier Mateusz Morawiecki dalej będzie pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów. Z kolei minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że niewykluczone są zmiany w jego resorcie. [czytaj więcej]

– Polityka nauczyła mnie studzenia emocji w przypadku informacji medialnych. Oczywiście jest zapowiedź w kręgach decyzyjnych, że będzie rekonstrukcja, ale dużo jest spekulacji i nie zawsze one okazują się prawdą. Do decyzji będzie się trzeba dostosować. Ja podchodzę do tego pokornie, zadaniowo. To lider, selekcjoner – mówiąc językiem piłkarskim – decyduje o tym, kto będzie na boisku – podkreślił Jacek Ozdoba.

Wiceminister klimatu wskazał na zmiany, jakie – jego zdaniem – powinny zostać wprowadzone w niektórych resortach. Jednocześnie zaznaczył, że sprawowanie najważniejszych funkcji w danym ministerstwie jest ciężką pracą w kierunku ulepszania elementów funkcjonowania państwa.

– Są resorty, w których ministrowie mają za mało kompetencji. Ministrowie, którzy nadzorują jeden słaby departament, powinni mieć więcej w nadzorze i większą odpowiedzialność. To ciężka praca, która jest wyzwaniem i szansą życiową do tego, aby zrobić coś dobrego dla kraju. Dlatego uważam, że w kilku resortach element wprowadzenia polityki byłby kluczowy. Decyzja jest po stronie liderów – ocenił polityk.

Rząd od dawna zapowiada też repolonizację mediów w Polsce. Prawdopodobnie będzie zajmował się tą kwestią po przeprowadzeniu wspomnianych zmian rekonstrukcyjnych.

– Naszym celem przede wszystkim jest to, żebyśmy mieli możliwość funkcjonowania w przestrzeni, która jest kreowana na podstawie tego, co się rzeczywiście dzieje, a nie na podstawie polityki międzynarodowej czy wpływów niemieckich polityków na tryb wyborczy. Widzieliśmy straszne rzeczy, które robiono prezydentowi Andrzejowi Dudzie tylko dlatego, że Berlin miał innego kandydata – zwracał uwagę Jacek Ozdoba.

– Jeżeli ktoś posłuchałby tego, co mówi Platforma Obywatelska czy Rafał Trzaskowski, to mógłby mieć wrażenie, że jest to niemiecki polityk posługujący się biegle językiem polskim. To polityk, który podpisuje rezolucję przeciwko Polsce; który uważa, że polityka w zakresie Green Deal’u i narzucanie pewnych strategii, które będą służyły niemieckiej gospodarce, to jest dobre rozwiązanie – wskazał gość TV Trwam.   

radiomaryja.pl

drukuj