fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

A. Duda odebrał uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda odebrał dziś z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej uchwałę o wyborze. Prezydent uzyskał reelekcję, przekonując do siebie 51 procent głosujących.

To były wyjątkowe wybory. Po pierwsze, odbywały się w okresie epidemii.

– Odbyły się w reżimie sanitarnym. Udział w wyborach dał nam też, po tygodniach pobytu w domach, powiew demokracji i wolności oraz iskierkę nadziei powrotu do normalności – powiedział przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Po drugie, mimo epidemii w drugiej turze w wyborach wzięło udział ponad 68 procent Polaków.

– Polska jest wolnym krajem, Polacy to wolni ludzie. Obywatele polscy dokonali wolnego wyboru – podkreślił przewodniczący.  

To było starcie dwóch wizji Polski. Tej proponowanej przez obóz władzy i realizowanej w ostatnich latach, także przez prezydenta Andrzeja Dudę, z wizją zmiany, za którą stał Rafał Trzaskowski. I to zmiany, która mogła pociągnąć za sobą także zakwestionowanie tych wartości, które do tej pory były nienaruszalne. W tym wyścigu wygrał Andrzej Duda. Dziś na Zamku Królewskim odebrał z rąk przewodniczącego PKW uchwałę o wyborze.

– Jesteśmy dojrzałą demokracją, mamy poważną frekwencję w wyborach. Jeżeli 5 lat temu mówiliśmy, że to bardzo dobry wynik frekwencyjny – 55 proc., to cóż powiedzieć w tym roku. 68 proc. to już jest wynik na poziomie mocno ukształtowanych państw demokratycznych – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda chce kontynuować dotychczasowy kurs.

– Chcę kontynuować politykę, która zapewni moim rodakom pokój i spokój, bo to jest dla mnie najważniejsze. Chcę, żeby ludzie w Polsce mogli żyć spokojnie, żeby Polska była państwem bezpiecznym – zaznaczył prezydent.

Nie będzie to możliwe bez ludzi, którzy tworzą polski rząd i budują Polskę – mówił prezydent.

– Budują Polskę, w której doceniana jest polska rodzina, która wychowuje następne pokolenia, która jest ostoją naszej tradycji, kultury, tego wszystkiego, co dla nas tak niezwykle ważne, dzięki czemu nasze państwo mam nadzieję będzie nadal trwało – zwrócił uwagę Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił wagę następnych 5 lat swoich rządów, zwłaszcza w kontekście młodego pokolenia. To ono będzie nas kiedyś rozliczać z tego, jaką Polskę im zostawimy – zwracał uwagę prezydent.

TV Trwam News

drukuj