Para prezydencka składa życzenia rodzinom

Państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu – napisali we wtorek w liście z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. 

W liście skierowanym do rodzin prezydent z żoną przypomnieli, że tematem tegorocznego Dnia Rodzin „jest zrównoważony rozwój, pokojowe współistnienie i równe szanse dla wszystkich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem”.

„Rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo” – napisali prezydent z małżonką.

Przyznali, że „rodzina to także wyzwania”. Wśród nich wymienili m.in.: problemy wychowawcze, bytowe, brak czasu, a także choroby i niepełnosprawność. Podkreślili, że rolą państwa jest wspierać rodziny.

„Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu” – wskazali.

Para prezydencka życzyła rodzinom, by były szczęśliwe.

„Żeby łączyły je coraz trwalsze więzy, żeby jak najczęściej mogły świętować sukcesy, żeby mogły cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcją z własnej pracy” – zaznaczyli.

PAP/RIRM

drukuj