fot. pfr

PFR: Blisko 58,5 mld zł wypłaconych firmom z Tarczy Finansowej

Wedle stanu na 21 lipca 2020 r. za pośrednictwem banków wypłacono 58 mld 487 mln 692 681 zł subwencji. Z programu skorzystało dotychczas 328 tysięcy 077 firm – podał Polski Fundusz Rozwoju na swojej stronie internetowej we wtorek.

Fundusz podał, że liczba pracowników zatrudnionych w firmach, które skorzystały z programu Tarczy Finansowej PFR to 3 mln 041 573 osób. [czytaj więcej]

Wedle PFR kwota wypłacona mikroprzedsiębiorstwom to ok. 17,8 mld zł, a środki wypłacone małym i średnim firmom to ok. 40,7 mld zł.

[Tarcza Finansowa PFR] to rządowy program wsparcia finansowego dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku COVID-19. Pomoc jest skierowana do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych, średnich oraz dużych firm. Wartość wsparcia to 100 mld złotych.

Program Tarczy Finansowej realizowany jest we współpracy z bankami komercyjnymi i spółdzielczymi, które odgrywają kluczową rolę w dystrybucji środków pozyskanych przez PFR na jego realizację.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl