fot. PAP/Piotr Augustyniak

Rząd przeznaczył 80 mln zł dofinasowania na 200 nowych ambulansów

Minister zdrowia Łukasz Szumowski uczestniczył w podpisaniu umów z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego. Chodzi o dofinansowanie zakupu ambulansów, które obsługiwać będą część północnego Mazowsza. Rząd przeznaczył 80 mln zł na wsparcie modernizacji taboru ratownictwa medycznego. Do polskich miejscowości trafi 200 nowych ambulansów.

Chcemy podnosić jakość tej służby, stąd konkretne decyzje finansowe – powiedział minister Łukasz Szumowski.

– Dlatego w zeszłym roku doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, które też są elementem ratownictwa medycznego, a w tym roku 200 karetek. Do tej pory ten tabor trzeba było odnawiać własnymi środkami w taki, czy inny sposób. Chcieliśmy, żeby na Państwowe Ratownictwo Medyczne: dla ratowników, dla lekarzy, dla pielęgniarek, dla kierowców, a przede wszystkim dla pacjentów, był nowoczesny sprzęt, którym bezpiecznie i sprawnie się dojedzie. Niezależnie, czy to jest zima czy lato, będzie można pomóc pacjentowi – wskazał szef resortu.

Nowe karetki trafią m.in. do Płocka, gdzie znajduje się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, a także do Gostynina, Sierpca i Staroźreb.

RIRM

drukuj