[TYLKO U NAS] J. Kanthak o Radiu Maryja: Polska potrzebuje głosu, który będzie stał w obronie wartości narodowych i katolickich

Polska potrzebuje głosu, który będzie stał w obronie wartości narodowych i katolickich – powiedział w rozmowie z TV Trwam podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja poseł Zjednoczonej Prawicy Jan Kanthak.

W sobotę Radio Maryja świętowało 28 rocznicę powstania rozgłośni. W wydarzeniu brał udział poseł Jan Kanthak, który zaznaczył, że jest rówieśnikiem Radia Maryja.

Ja jestem rówieśnikiem Radia Maryja, czyli ten sam rocznik, kiedy ono powstało, ja się urodziłem. Czuje się w pewien sposób pokoleniem Radia Maryja – zaznaczył Jan Kanthak.

Rozmówca TV Trwam podkreślił, że odbiorcami nie są tylko osoby starsze, ale również wiele młodych osób.

Często się mówi, że słuchają to tylko osoby starsze i próbuje się to przedstawiać jako coś gorszego, jako osoby, które są mniej wykształcone. To jest nieprawda. Bardzo wielu młodych ludzi, których znam, moich znajomych słucha Radia Maryja – zapewnił Jan Kanthak.  

Poseł zwrócił również uwagę na istotę Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

-Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest doskonałym dowodem na to, że wartości nam bliskie, katolickie, narodowe nas jednoczą niezależnie od wieku – powiedział.

Polityk zwrócił uwagę, że Radio Maryja nigdy nie poszło na żaden kompromis.

-Radio Maryja nigdy nie poszło na żaden kompromis. Jeśli już, to poszło na kompromis w zakresie mediów. W takim sensie, że otwiera się na internet, aplikacje mobilne. Na to, żeby telewizję Trwam można było oglądać w telefonie komórkowym. Są to metody ewangelizacyjne, które myślę, że są odpowiednie do tego, aby pozyskiwać młodych ludzi jak najszerszym zasięgiem – zaznaczył rozmówca TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl