fot. twitter.com

W lutym przyszłego roku ruszą manewry Defender-Europe 20

20 tysięcy amerykańskich żołnierzy przybędzie na ćwiczenia wojskowe do Europy. Manewry odbędą się między innymi w Polsce.

Ćwiczenie Defender-Europe 20 rozpocznie się w lutym. Do Europy przybędzie 20 tys. żołnierzy USA. To główny cel treningu – sprawdzić gotowość amerykańskich sił lądowych. Amerykanie wylądują w Europie wraz ze swoim sprzętem. Przerzut potrwa do kwietnia. Po przybyciu na Stary Kontynent żołnierze Stanów Zjednoczonych wezmą udział w innych, mniejszych ćwiczeniach wojskowych realizowanych przez kraje partnerskie.

Polska odegra kluczową rolę w przeprowadzeniu manewrów. Będą to treningi spadochronowe oraz ćwiczenia z artylerii i interoperacyjności sojuszników. W manewrach weźmie udział polska 1. Dywizja Kawalerii. Na poligonie w Drawsku Pomorskim 12. Brygada Zmechanizowana przypuści atak przez rzekę.

Oprócz amerykańskich żołnierzy w ćwiczeniu tym wezmą udział także brytyjsko-niemiecka kompania mostowa oraz siły powietrzne Czech i USA. To będzie największy przerzut amerykańskich wojsk do Europy od 25 lat.

TV Trwam News

drukuj