fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Odnoszę wrażenie, że PO wymusiła na największych frakcjach w Parlamencie Europejskim stanowisko, aby przedłużyć wysłuchanie J. Wojciechowskiego

Odnoszę wrażenie, że Platforma Obywatelska wymusiła na największych frakcjach takie stanowisko, aby przedłużyć wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego i nie dać Prawu i Sprawiedliwości szansy na sukces na kilkanaście dni przed wyborami – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł do PE dr Zbigniew Kuźmiuk.  

Ponad dwie godziny trwało wysłuchanie w Parlamencie Europejskim w Brukseli kandydata Polski na Komisarza ds. Rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Polski polityk nie dostał jednak zielonego światła od koordynatorów komisji rolnictwa. Część eurodeputowanych nie była zadowolona z jego odpowiedzi.  Janusz Wojciechowski musi odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Więcej [tutaj].

Wszystko wskazywało na to, że po wtorkowym wysłuchaniu Janusza Wojciechowskiego koordynatorzy grup politycznych (osobiście jestem  koordynatorem grupy EKR) zdecydują się na ten wybór – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk.

Na poufnym posiedzeniu koordynatorów otrzymaliśmy projekt wystąpienia do Antonio Tajaniego, szefa Konferencji Przewodniczących Komisji PE. Ten list był niesłychanie pozytywny dla Janusza Wojciechowskiego. Dyskusja natomiast okazała się mniej pozytywna – wskazał poseł do Parlamentu Europejskiego.

Nie mogę powiedzieć tego ze 100-proc. pewnością, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że wygląda to na akcję polityczną – dodał.

Odnoszę wrażenie, że Platforma Obywatelska wymusiła na największych frakcjach takie stanowisko, aby przedłużyć to wysłuchanie Janusza Wojciechowskiego i nie dać Prawu i Sprawiedliwości szansy na sukces na kilkanaście dni przed wyborami. Gdyby we wtorek zapadła już decyzja w tej sprawie, to z punktu widzenia PiS przesądzenie, że Janusz Wojciechowski obejmie tekę komisarza ds. rolnictwa i rozwoju wsi byłoby nie lada sukcesem – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

Janusz Wojciechowski to bardzo dobry kandydat, a teka, którą ma otrzymać, jest niesłychanie ważna dla rolnika europejskiego, ale także polskiego – powiedział eurodeputowany.

Janusz Wojciechowski, odpowiadając na pytania i w wypowiedzi wstępnej, mówił, że jeśli obejmie tę tekę, to będzie starał się poprawić los przede wszystkim małych i średnich gospodarstw, a więc tych, na których szczególnie zależy Polsce. Mówił także o ogromnej otwartości na współpracę z Parlamentem Europejskim. Przez 12 lat był on bowiem członkiem Parlamentu Europejskiego. Mówił także o konieczności współpracy z samymi rolnikami – podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Zbigniewa Kuźmiuka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj