fot. PAP/Jacek Bednarczyk

[TYLKO U NAS] Dr J. Bukowski o apelu POKiN ws. K. Jachiry:  To test dla Koalicji Obywatelskiej

Apel POKiN ws. nieprzyjmowania Klaudii Jachiry do klubu parlamentarnego KO to jest właśnie test dla Koalicji Obywatelskiej. Czy dla niej liczy się to, o czym bez przerwy mówią jej politycy, tzn. wysokie wartości narodowe, imponderabilia, demokracja, czy też liczy się wyłącznie jedno miejsce więcej, jeden mandat więcej w Sejmie – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zwróciło się z apelem o nieprzyjmowanie do klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej posłanki Klaudii Jachiry [więcej].

Apel został wystosowany do wszystkich nowych posłów i senatorów tego ugrupowania – zaznaczył dr Jerzy Bukowski.

– Ja w szczególności mam nadzieję, że podejmą go krakowscy parlamentarzyści, bo to właśnie z Krakowa, z naszego Porozumienia wyszedł pierwszy apel o to, aby w ogóle pani Jachira przestała być kandydatką KO. Skreślić jej nie można było, ale można ją było nakłonić do skreślenia, bądź też aby Grzegorz Schetyna i inni przywódcy KO powiedzieli wyraźnie, że z uwagi na jej skandaliczne prowadzenie kampanii wyborczej ona nie reprezentuje KO, że Koalicja się od niej odcina – wyjaśnił.

Stanowisko POKiN poprali niektórzy politycy KO, m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer czy Bogdan Klich. Z związku z tym Porozumienie daje pierwszą szansę Koalicji Obywatelskiej – podkreślił rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

– To jest tak jakby test na uczciwość, bo przecież każdy uczciwy Polak powinien uznać, że Klaudia Jachira powinna prawdopodobnie odpowiadać w prokuraturze za to, co zrobiła, czyli zamieszczenie zdjęcia z napisem „bób, humus, włoszczyzna” pod Pomnikiem Armii Krajowej Polskiego Państwa Podziemnego – wskazał rozmówca Radia Maryja.

Przeciwko Klaudii Jachirze zostały już skierowane wnioski o popełnieniu przez nią przestępstwa. Należy jednak dokonać wobec tej osoby również politycznego, które polegałoby na uznanie przez KO, że dla Klaudii Jachiry nie ma miejsca w klubie – akcentował dr Jerzy Bukowski.

– Oczywiście, jest to strata jednej osoby – prawdopodobnie lewica ją do siebie przyjmie, ale to jest właśnie test dla Koalicji Obywatelskiej. Czy dla niej liczy się to, o czym bez przerwy mówią jej politycy, tzn. wysokie wartości narodowe, imponderabilia, demokracja, czy też liczy się wyłącznie jedno miejsce więcej, jeden mandat więcej w Sejmie. Pytanie brzmi, czy PO będzie mieć twarz Klaudii Jachiry, czy będzie mieć twarz umiarkowanych, stonowanych polityków? – mówił rzecznik POKiN.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl