[TYLKO U NAS] Dr G. Masłowska: Ponad dwukrotnie niższa stopa bezrobocia w Polsce niż w UE to bardzo dobry wynik trafnej i szybkiej polityki rządu

Ponad dwukrotnie niższa stopa bezrobocia w Polsce to bardzo dobry wynik polityki rządu. Mimo ogromnych problemów związanych z epidemią koronawirusa udało nas się utrzymać stopę bezrobocia właściwie na takim poziomie, na jakim była w maju 2019 r., czyli przed wybuchem epidemii. Świadczy to o tym, że polityka rządu była bardzo trafna, skuteczna i szybka – wskazała dr Gabriela Masłowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja”.

Według danych Eurostatu Polska jest drugim krajem o najniższym bezrobociu w Unii Europejskiej, biorąc pod uwagę dane z maja (3 proc.). Wyprzedzają nas tylko Czechy (2,4 proc.). W całej UE stopa bezrobocia w tym samym czasie wyniosła 6,7 proc. [czytaj więcej] 

– Ponad dwukrotnie niższa stopa bezrobocia w Polsce to bardzo dobry wynik polityki rządu. Mimo ogromnych problemów związanych z epidemią koronawirusa udało nam się utrzymać stopę bezrobocia właściwie na takim poziomie, na jakim była w maju 2019 r., czyli przed wybuchem epidemii. Świadczy to o tym, że polityka rządu była bardzo trafna, skuteczna i szybka. W momencie, kiedy wirus zaczął się rozprzestrzeniać, rząd otoczył opieką przede wszystkim zdrowie i życie ludzi, podejmował wszechstronne działania. Osobiście zadziwiało mnie to, że jednocześnie już w tym momencie pan premier Morawiecki z rządem, z prezydentem pracowali – kiedy w innych państwach jeszcze nawet nie zabezpieczano ludzkiego zdrowia przed koronawirusem – nad zabezpieczeniem gospodarki, aby uchronić się przed głęboką recesją. Już wtedy pojawiały się nowe decyzje legislacyjne tzw. tarcz antykryzysowych, które miały na celu ustrzec polskie firmy przed zamknięciem, przed upadłością i tym samym uchronić miejsca pracy – mówiła Gabriela Masłowska.

Poseł PiS podkreśliła, że obecny rząd Zjednoczonej Prawicy ma duże osiągnięcia w walce z bezrobociem, nie tylko w okresie pandemii.

– Po poprzednikach zastaliśmy bezrobocie ponad 10 proc., w poprzednich latach sięgało kilkunastu proc. W ciągu 5 lat obniżyliśmy do 3 proc., bo powstało ponad 1,5 mln miejsc pracy. Jest to miara zaangażowania rządu polskiego w walkę z bezrobociem. Mamy nadzieję, że podtrzymywanie wszystkich form pomocy finansowej dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, która sięga już 100 mld zł (ok 1 mld zł trafia dziennie do firm w formie pomocy ze środków publicznych), powiązane z wielkimi inwestycjami, których rząd się nie przestraszył w sytuacji koronawirusa, będzie podtrzymywało tę dobrą sytuację – powiedziała gość Radia Maryja.

Polityk przypomniała, że niektórzy kwestionowali zasadność kontytuowania nowych inwestycji w Polsce w okresie koronawirusa, jak np. przekopu Mierzei Wiślanej.

– Pamiętajmy, że takie inwestycje to dziesiątki tysięcy zaangażowanych firm (…), a więc stworzenie wielu milionów miejsc pracy – akcentowała.

Prezydent Andrzej Duda podkreśla na spotkaniach z rodakami, że obecnie najniższy w historii poziom skrajnego ubóstwa w Polsce to osiągnięcie polityki społecznej prowadzonej przez ostatnie 5 lat. Zapewnia przy tym, że jest gwarantem utrzymania i nieograniczenia wszystkich programów społecznych, które wprowadzono za jego prezydentury.

– Nie mamy powodów, żeby w to wątpić. Pan prezydent okazał się osobą niezwykle wiarygodną i niezwykle aktywną. Dla niego ciężka praca na co dzień ma być sposobem na utrzymanie dobrej kondycji polskiej rodziny, a także niezależności Polski, bezpieczeństwa. Tylko przy takiej dobrej współpracy, jaka jest do tej pory pomiędzy prezydentem a rządem, możemy być pewni, że te dobrodziejstwa i taka polityka będzie kontynuowana na przyszłość. Tylko w takiej sytuacji możemy liczyć na spokój, na unikanie kłótni, chaosu i wojen politycznych – zaznaczyła gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z poseł Gabrielą Masłowską dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj