fot. tv trwam

Pos. G. Masłowska: To PO wykreśliła ważne dla Lubelszczyzny korytarze transportowe

To Platforma Obywatelska wykreśliła ważne dla Lubelszczyzny korytarze transportowe – podkreśliła poseł PiS Gabriela Masłowska. Polityk ze zdziwieniem odbiera kampanijną troskę Grzegorza Schetyny o Polskę Wschodnią.

Poseł Gabriela Masłowska odniosła się do zarzutów szefa PO, który stwierdził, że rząd PiS zmarnował cztery lata w temacie budowy autostrad i dróg ekspresowych. Wskazał też, że decyzje rządzących mogą doprowadzić do zapaści samorządów, w szczególności we wschodnich województwach kraju.

Poseł PiS z Lubelszczyzny Gabriela Masłowska zwróciła jednak uwagę, że to właśnie rząd PO-PSL przekreślił projekty m.in. budowy trasy Via Carpatia oraz obwodnic miast.

– A kto, jak nie Platforma Obywatelska wykreśliła ważne dla naszego regionu korytarze transportowe, mówię o drodze S19, czyli Via Carpatia, S8, S16. Kto zrezygnował z budowy obwodnic wokół miasta? Kto likwidował posterunki policji, straży itd.? Za czyich rządów padły cukrownia Lubelska i cukrownia Łapy? Za czyich rządów spadała opłacalność produkcji, a ludzie uciekali, wyjeżdżali za granice? Wystarczy przypomnieć sobie program Michała Boniego „Polska 2020”. Rozwój miał polegać na tym, że wszystkie pieniądze miały pójść na rozwój 8 metropolii, oczywiście miasta Polski Wschodniej się tam nie znalazły – powiedziała poseł Gabriela Masłowska.

Trasa Via Carpatia ma być główną trasą komunikacyjną na kierunku północ – południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. Będzie należeć do międzynarodowego szlaku biegnącego od Litwy, przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię Bułgarię i Grecję.

 

RIRM

drukuj