fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Zagórski: W budowie Internetu rzeczy jest miejsce dla wszystkich: małych i dużych firm

W budowie internetu rzeczy jest miejsce dla wszystkich, małych i dużych firm; ważnym podmiotem jest też administracja, która może być źródłem popytu na takie rozwiązania – mówił w piątek podczas konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce” minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Minister mówił, że są takie państwa i rozwiązania, na których się wzorujemy. Podkreślił, że potencjał rozwoju w tej dziedzinie jest tak duży, że nie musimy mówić, że kogoś gonimy. Marek Zagórski zaznaczył, że internet rzeczy trzeba rozwijać ze wszystkimi, którzy tego chcą.

Możemy być liderem, (…) powinniśmy robić to wspólnie” – powiedział szef resortu.

Wskazał, że miejsce na wykorzystanie tych technologii zaczyna się od badań, poprzez rolnictwo, e-commerce do smart cities.

Według Marka Zagórskiego w tej dziedzinie jest miejsce i potencjał dla różnych podmiotów, zarówno małych firm, jak i dużych – z wielu branż.

Dodał, że ważnym podmiotem współpracy jest administracja, zarówno szczebla samorządowego, rządowego – może wspomagać procesy i je współfinansować, ale także może być źródłem popytu na takie rozwiązania.

 

PAP

drukuj