Fałszywe maile! Ministerstwo Finansów ostrzega

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami, w których nadawca podszywa się pod resort, zapowiada kontrolę podatkową i prosi o stawienie się z danymi. Resort prosi, by zwrócić uwagę na adres nadawcy wiadomości i nie otwierać załączników.

Niektórzy użytkownicy poczty elektronicznej mogli otrzymać maila z adresu poczty elektronicznej z rozwinięciem mf.gov.pl

Łukasz Świerżewski, rzecznik resortu finansów, mówi, że fałszywe wiadomości dotyczą „ukrywania dochodów”.

Fałszywe maile rozsyłane przez oszustów powołują się na wykrycie nieujawnionych dochodów i mówią o planie przeprowadzenia kontroli podatkowej. Co więcej, odsyłają one do załączników i napisane są dosyć topornym, niezgrabnym wręcz językiem bez użycia polskich liter. Powołują się one na Ministerstwo Finansów i w związku z tym są szczególnie niebezpieczne. Jako Ministerstwo Finansów ostrzegamy przed fałszywymi mailami, których autor powołuje się na ukrywanie dochodów. Te wiadomości nie pochodzą z Ministerstwa Finansów – podkreśla Łukasz Świerżewski.

Resort finansów ostrzega, aby nie otwierać ani wiadomości, ani załącznika, bowiem mogą zawiera złośliwy kod, który może zainfekować komputer.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl