fot. PAP/Darek Delmanowicz

MF: 13 mln PIT-ów złożonych przez internet

Padł rekord PIT-ów złożonych przez internet; przekazaliśmy już blisko 13 mln elektronicznych deklaracji – podało Ministerstwo Finansów.

Wszystko dzięki usłudze Twój e-PIT. Za pośrednictwem Portalu Podatkowego mogą w tym roku rozliczyć się osoby, które składają PIT-37 i PIT-38. Na podatników czeka deklaracja przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy.

Z roku na rok rozliczamy się szybciej z fiskusem. Justyna Lipińska, rzecznik I Urzędu Skarbowego w Toruniu, powiedziała, że ok 63 proc. osób podległych jednostce złożyło już deklarację.

– To jest lepszy wynik niż w poprzednich latach. Cieszy nas to, że coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie w formie elektronicznej. Bardzo dużo osób zdecydowało się na skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Jak co roku pojawia się dużo pytań o organizację pożytku publicznego lub ulgi, szczególnie na dzieci – wskazała Justyna Lipińska.

W usłudze Twój e-PIT znajdują się np. dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 proc. podatku. Podatnik może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub zmienić dane.

Termin rozliczenia z fiskusem mija 30 kwietnia. Podatnicy, którzy do tego czasu nie złożą deklaracji nie poniosą żadnych konsekwencji. W ostatnim dniu kwietnia przygotowana deklaracja zostanie automatycznie przesłana do urzędu skarbowego.

RIRM

drukuj