[TYLKO U NAS] Poseł J. Dziedziczak o „taśmach Neumanna”: Platforma Obywatelska udawała, że nie ma problemu

Platforma Obywatelska udawała, że nie ma problemu. Krótko mówiąc, nie przeszkadzało im to zachowanie. Dopiero wtedy, kiedy zbadano, że opinia publiczna jest wzburzona, to dokonano tej kosmetycznej zmiany. Kadencja kończy się tak naprawdę już za 12 dni i to, że pan Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu Platformy Obywatelskiej, nic nie zmienia – mówił poseł Jan Dziedziczak w audycji „Aktualności dnia” w  Radiu Maryja.

Poseł Jan Dziedziczak, były wiceminister spraw zagranicznych, odniósł się do ujawnionych niedawno „taśm Neumanna”, w których prominentny polityk Platformy Obywatelskiej i totalnej opozycji chwali się swoim stosunkiem do reprezentowanego przez siebie w Sejmie miasta Tczewa.

– To jest coś skrajnie bulwersującego. Także bulwersuje w zasadzie brak reakcji Platformy Obywatelskiej w pierwszych godzinach tego kryzysu, a więc uznali oni, że mówienie o tym, iż rzyga się miejscowością, którą się reprezentuje w parlamencie i zaufaniem ludzi, którzy powierzyli mandat panu posłowi, to jest tak naprawdę prawdziwe oblicze Platformy Obywatelskiej. Pamiętajmy, że pan Neumann nie był szeregowym posłem, ale był szefem klubu Platformy Obywatelskiej, czyli w takiej codziennej pracy był właściwie numerem dwa, tuż za przewodniczącym partii – powiedział poseł.

Pan Neumann liczył na to, że uda mu się utrzymać na tym stanowisku – podkreślił gość Radia Maryja.

– Platforma Obywatelska udawała, że nie ma problemu. Krótko mówiąc, nie przeszkadzało im to zachowanie. Dopiero wtedy, kiedy zbadano, że opinia publiczna jest wzburzona, to dokonano tej kosmetycznej zmiany. Kadencja kończy się tak naprawdę już za 12 dni i to, że pan Neumann rezygnuje z funkcji szefa klubu Platformy Obywatelskiej, nic nie zmienia. Gdyby zrezygnował z kandydowania, to byłby rzeczywiście realny pokaz tego, że Platforma Obywatelska odcina się od tego typu zachowania i sposobu myślenia – stwierdził były wiceszef MSZ.

To pokazuje jak knajackie jest to środowisko – oznajmił gość „Aktualności dnia”.

– I ten niebywały język, ale przede wszystkim meritum tych wypowiedzi. Chodzi właśnie o te mafijny zasady funkcjonowania i pogardę wobec wyborców, Polaków. Pan Neumann reprezentuje w parlamencie między innymi miasto Tczew i te jego wypowiedzi są po prostu niebywałe. Ja jestem w parlamencie 12 lat i nigdy nie spotkałem się z taką pogardą nie spotkałem – podsumował poseł Jan Dziedziczak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Jana Dziedziczaka, byłego wiceszefa MSZ, mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl