fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] G. Masłowska o atakach Watchdog Polska na „Fundację Lux Veritatis”: Od aktywności Rodziny Radia Maryja zależy, czy metody nękania będą rozszerzane i kontynuowane

Atak Stowarzyszenia Watchdog Polska na Fundację „Lux Veritatis” wpisuje się w ataki na katolików na całym świecie. Polska jest państwem demokratycznym. Nie możemy sobie pozwolić na bezkarność instytucji międzynarodowych, których cel z góry jest nam znany. Od aktywności wszystkich odbiorców Radia Maryja zależy to, czy metody nękania będą kontynuowane, rozszerzane i polepszane – powiedziała poseł Prawa i Sprawiedliwości Gabriela Masłowska w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Do Kancelarii Prezydenta RP trafiło już ok. 12 tysięcy listów z apelem o podjęcie kroków w związku z działaniami Stowarzyszenia Watchdog Polska wobec Fundacji „Lux Veritatis”. Stowarzyszenie to oskarżyło zarząd Fundacji o nieudostępnienie jej informacji publicznej, mimo że jej udzielono, a w części, zgodnie z prawem, odmówiono. Apele kierują m.in. parlamentarzyści i samorządowcy. Poseł Gabriela Masłowska przygotowała wystąpienie „w sprawie niebezpiecznych ingerencji obcych organizacji w działalność Fundacji Lux Veritatis” wraz listą podpisów zebranych przez jedno z lubelskich Kół Radia Maryja – poinformował „Nasz Dziennik”. [czytaj więcej]  

– Powinniśmy pomagać każdemu, komu dzieje się krzywda, szczególnie gdy próbuje się nękać, zastraszać osoby, które poświęciły swoje życie, żeby stworzyć piękne inicjatywy służące Polakom. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy byli bierni w takiej sytuacji. Od naszej aktywności, wszystkich odbiorców Radia Maryja, zależy to, czy metody nękania będą kontynuowane, rozszerzane i polepszane. (…) Jest to atak na katolicyzm w Polsce, na wolność religijną. Wpisuje się to w ataki na chrześcijan, do których dochodzi na całym świecie – powiedziała poseł Gabriela Masłowska.

Polityk zaznaczyła, że „musimy się liczyć z tym, że atakujący nie zostawią nas w spokoju, a ich metody będą coraz bardziej zajadłe i coraz bardziej perfidne”.

– Wsparcie władz państwowych jest bezwzględnie potrzebne. Cieszy mnie, że sprawa jest analizowana w Kancelarii Prezydenta RP – wskazała.

Gość Radia Maryja zwróciła uwagę na to, że „poza kwestią wolności religijnej, ochrony wiary katolickiej wchodzą tu w grę jeszcze aspekty prawne. Z analizy ekspertów wynika, że nie ma podstaw prawnych do prowadzenia postępowania karnego”.

– Polska jest państwem demokratycznym. Nie możemy sobie pozwolić na bezkarność instytucji międzynarodowych, których cel z góry jest nam znany. Efekty takiego działania (np. zastraszania katolików) widoczne są w innych państwach. Teraz widzimy to w Polsce. Radio Maryja jest wierne Kościołowi katolickiemu i Panu Bogu, jest konsekwentne w takim działaniu, a jednocześnie pełni wielką rolę formacyjną i edukacyjną. Jest to więc próba pozbycia się takiego ośrodka i poderwania autorytetu. Sam fakt prowadzenia takiego postępowania dla ludzi niezorientowanych jest argumentem, żeby przedstawić Radio Maryja w niekorzystnym świetle. To jedna z metod walki z dobrem, z katolicyzmem – podkreśliła.

– Jeżeli nie będzie szerszego społecznego sprzeciwu, połączonego ze sprzeciwem parlamentarzystów, to ciągle będą miały miejsce przykrości, które od początku spotykają założycieli Radia Maryja czy panią Lidię Kochanowicz-Mańk. Musimy postawić tu zdecydowaną tamę – dodała.

Cała rozmowa z poseł Gabrielą Masłowską dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj