fot. https://twitter.com/Lukasz_Kmita

Małopolskie: Trąba powietrzna uszkodziła kilkadziesiąt budynków

Trąba powietrzna, która przeszła w czwartek po południu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa k. Nowego Sącza w woj. małopolskim uszkodziła w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna.

Informacje takie przekazał w czwartek wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

„W rejonie przejścia trąby powietrznej (pow. nowosądecki) uszkodzonych zostało w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna” – podał wojewoda w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/Lukasz_Kmita/status/1408110647603310606

Ponadto strażacy zostali zadysponowani do siedmiu budynków w powiecie miechowskim, których dachy zostały zniszczone na skutek działania gradu.

„Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie natychmiastowe rządowe wsparcie dla mieszkańców miejscowości poszkodowanych przez trąbę powietrzną” – podkreślił Łukasz Kmita.

https://twitter.com/Lukasz_Kmita/status/1408101007532466184

W czwartek w Małopolsce przechodzi gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który w niektórych miejscach miał po kilka centymetrów średnicy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl