fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy: Bardzo dobrze, że rząd wprowadził stan wyjątkowy i nie dopuszcza do chaotycznego przenikania islamskich uchodźców na nasze terytorium

Prezydent Białorusi wykorzystuje sytuację na Bliskim Wschodzie i falę migrantów do tego, by destabilizować sytuację na granicy z Polską i krajami nadbałtyckimi. Chcę on w ten sposób dać znak Brukseli, że będzie postępował podobnie jak swego czasu Recep Tayyip Erdogan – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Od kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej koczują migranci, którzy chcą nielegalnie dostać się na teren Polski. 23 września br. Straż Graniczna poinformowała o 271 próbach przekroczenia granicy. Według oficjalnych informacji od początku miesiąca służby odnotowały ponad 5 tys. takich prób.

– Radykalizacja działań prowadzonych na polsko-białoruskiej granicy przez reżim Aleksandra Łukaszenki jest formą nacisku na UE w sprawie sankcji. Jest to jeden z przykładów desperackich działań prezydenta Republiki Białorusi. Aleksander Łukaszenka powoli zbliża się do zenitu swoich możliwości politycznych, które może wykorzystywać przeciwko Polsce, krajom nadbałtyckim i Unii Europejskiej. Ma to ścisły związek z nałożonymi na Białoruś sankcjami – wskazał dr Bogusław Rogalski.

Gość audycji nawiązał do wydarzeń sprzed kilku lat, gdy turecki polityk sprowadzał na teren Turcji islamskich imigrantów, a następnie otwierał im granicę do UE. W ten sposób Recep Tayyip Erdogan chciał wymusić na Unii decyzje korzystne dla swojego kraju.

– Prezydent Białorusi wykorzystuje sytuację na Bliskim Wschodzie i falę migrantów do tego, by destabilizować sytuację na granicy z Polską i krajami nadbałtyckimi. Chcę on w ten sposób dać znak Brukseli, że będzie postępował podobnie jak swego czasu Recep Tayyip Erdogan  – poinformował ekspert ds. międzynarodowych.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin pozytywnie ocenił działania polskich władz, które nie ulegają presji ze strony prezydenta Białorusi.

– Bardzo dobrze, że rząd wprowadził stan wyjątkowy i nie dopuszcza do chaotycznego przenikania islamskich uchodźców na nasze terytorium – dodał.

Zdaniem gościa audycji Aleksander Łukaszenka poprzez swoje działanie wpisuje się w proces islamizacji Europy.

– Jeżeli będziemy o tym pamiętali – analizując działania prezydenta Białorusi i państw na Bliskim Wschodzie – to zrozumiemy całą genezę problemu, z którym borykamy się obecnie – wyjaśnił dr Bogusław Rogalski.

Śledząc obecną sytuację, dostrzegamy, że Aleksander Łukaszenka znalazł się w bardzo złym położeniu politycznym i gospodarczym w związku z nałożonymi sankcjami. Chcąc wyjść z kryzysu, pogłębia relację z Rosją.

– Kilkanaście dni temu przywódcy Rosji i Białorusi nakreślili 28 programów tzw. map drogowych jednoczenia i ujednolicania obu państw (…). To, co jest dla nas istotne i bardzo niebezpieczne to ujednolicanie rynku gazu pomiędzy Rosją i Białorusią. W kontekście politycznym niebezpieczne jest również stworzenie jednego związkowego parlamentu białorusko-rosyjskiego. Te działania świadczą o tym, że straciliśmy Białoruś na dziesięciolecia o ile nie na zawsze – ocenił ekspert ds. międzynarodowych.

Jak zauważył gość piątkowych „Aktualności dnia”, całkowite wchłonięcie Białorusi przez Rosję ma bardzo negatywny wpływ dla Polski.

– Aneksja Białorusi sprawi, że Rosja zbliży się do naszego kraju od wschodniej strony. Z geopolitycznego, strategicznego i militarnego punktu widzenia jest to bardzo niebezpieczna sytuacja – podkreślił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Zdaniem dra Bogusława Rogalskiego najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest wzmożona ochrona naszych granic, która ochroni Polskę przed zalaniem przez islamskich migrantów.

Cała rozmowa z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl