fot. PAP/Marcin Obara

Izolowanie reżimu Alaksandra Łukaszenki

Na początku przyszłego tygodnia dojdzie do rozmów ministra spraw wewnętrznych z jego odpowiednikami z Litwy, Łotwy i Estonii. Na stole jest opcja odizolowania reżimu Alaksandra Łukaszenki poprzez zamknięcie wszystkich przejść granicznych z Białorusią.

Wschodnia granica chroniona jest 24 godziny na dobę. Bariera fizyczna  uniemożliwia szybkie przedostanie się na terytorium Polski, z kolei bariera elektroniczna powiadamia Straż Graniczną. Funkcjonariusze są na miejscu, patrolują, obserwują, i to nie raz w trudnych, niebezpiecznych warunkach. Migranci potrafią używać ciężkich kamieni. Są instruowani przez reżim Alaksandra Łukaszenki, a temu zależy wyłącznie na destabilizacji i kolejnych prowokacjach. To obrazy z polskiej granicy.

„Służby białoruskie zaangażowane w organizację nielegalnego przekraczania granicy do Unii Europejskiej, uszkadzają barierę dla cudzoziemców. Wszelkie uszkodzenia są na bieżąco naprawiane” – zaznaczyła Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1694969042136715653

Wobec rosnącej presji migracyjnej, kolejnych prowokacji, próby destabilizacji sytuacji w regionie podejmowanej przez reżim Łukaszenki, a także obecności po drugiej stronie granicy najemników-przestępców z Grupy Wagnera, Polska, ale i np. Litwa, już ograniczały lub zamykały ruch na przejściach granicznych z Białorusią. Na stole jest opcja, by całkowicie odizolować reżim – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Wąsik.

– Na pewno warto o tym rozmawiać z naszymi sąsiadami, którzy też graniczą: z Litwą, Łotwą. Na pewno temat przejść granicznych z Białorusią będzie tematem takiego spotkania ministrów spraw wewnętrznych – podkreślił wiceminister Maciej Wąsik.

Możliwy jest scenariusz, w myśl którego wszystkie przejścia graniczne z Białorusią zostaną zamknięte. W poniedziałek ma dojść do spotkania z udziałem przedstawicieli państw bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, co potwierdził minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

– W poniedziałek w Warszawie spotkam się z szefami resortów spraw wewnętrznych państw bałtyckich. Będziemy rozmawiać o sytuacji w regionie i wspólnych działaniach w zakresie bezpieczeństwa – zaznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

https://twitter.com/Kaminski_M_/status/1695045351378411820

Minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau, pytany o możliwość całkowitego zamknięta granicy z Białorusią, uznał to za prawdopodobne. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie, kiedy coś takiego mogłoby się stać.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl