fot. https://twitter.com/terytorialsi

MON: Służby białoruskie zastraszają migrantów, oddając strzały w ich obecności

Służby białoruskie zastraszają migrantów, oddając strzały w ich obecności – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort dodał, że uchwycił też akty przemocy ze strony Białorusinów wobec cudzoziemców.

Na Twitterze MON zamieszczono dwa krótkie filmy, na których zarejestrowano strzał oddany po białoruskiej stronie granicy przez uzbrojonego mężczyznę w mundurze. Na nagraniach widać grupę migrantów stojących przy granicznych zabezpieczeniach po białoruskiej stronie granicy. Wśród nich są dzieci. Zarejestrowano też moment, w którym uzbrojony mężczyzna w mundurze oddał strzał, stojąc kilka metrów od grupy ludzi, wywołując tym wśród nich krzyki przerażenia. Uzbrojeni mężczyźni wykonują też gwałtowne i agresywne ruchy wobec grupy migrantów.

Resort opatrzył pierwsze nagranie podpisem: Służby białoruskie zastraszają migrantów oddając strzały w ich obecności. Pod drugim filmem MON napisał: Uchwyciliśmy także akty przemocy ze strony Białorusinów.

W poniedziałek rano duża grupa migrantów przemieściła się po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował tego dnia, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci stworzyli obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

Podlaska policja podała, że noc z wtorku na środę w koczowisku nielegalnych imigrantów w pobliżu Kuźnicy minęła spokojnie. W dwóch innych miejscach prowadzona była akcja w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy z Białorusi przez duże grupy cudzoziemców.

PAP

drukuj