fot. twitter.com

Straż Graniczna zabezpieczyła blisko 200 tys. nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa–Modlin zabezpieczyli 180 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy o szacunkowej wartości blisko 130 tys. zł. – powiedziała w sobotę rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas. Zatrzymano dwóch Ormian i jednego Polaka.

Jak powiedziała ppor. Dagmara Bielec-Janas, do zatrzymania doszło w środę, 13 listopada.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas przeszukania kilku samochodów i prywatnych posesji na terenie powiatu nowodworskiego i legionowskiego znaleźli 180 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy” – podała funkcjonariusz Straży Granicznej.

Dodała, że część nielegalnych papierosów przewoził samochodem 53-letni obywatel Armenii.

„Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim ok. 10 gram marihuany” – wskazała Bielec-Janas.

Kolejne papierosy funkcjonariusze znaleźli w dwóch garażach należących do jego syna 31-letniego Ormianina oraz w samochodzie 28-letniego mieszkańca Legionowa.

Cała trójka została zatrzymana, a łączna wartość zabezpieczonych papierosów to prawie 130 tysięcy złotych.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo 53-letni obywatel Armenii usłyszał zarzut za posiadanie marihuany.

Podczas przesłuchania 31-letni Ormianin i 28-letni Polak przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Natomiast 51-letni obywatel Armenii przyznał się jedynie do posiadania narkotyku.

PAP

drukuj