fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 15 osób

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 15 osób – przekazała w czwartek Straż Graniczna. W tym roku odnotowano już ponad 1,1 tys. prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

„Wczoraj tj. 09.02 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 15 cudzoziemców – 7 obywateli Pakistanu, 5 obywateli Jemenu i 3 obywateli Gwinei. Osoby przyleciały w styczniu i lutym br. z Rosji” – napisała na Twitterze Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1491676933943402497

W tym miesiącu było 106 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, a od początku roku 1146.

W zeszłym roku odnotowano to 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl