fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski o nękaniu Fundacji „Lux Veritatis” przez stowarzyszenie Watchdog: Odbieram atak na Fundację jako kryptocenzurę, która ma doprowadzić do likwidacji wolnych katolickich mediów oraz wolności słowa w Polsce

Jeśli dzisiaj nie staniemy mocno zjednoczeni w obronie Fundacji „Lux Veritatis”, TV Trwam, Radia Maryja i Ojca Dyrektora, to za jakiś czas Polska stanie się postkolonialnym państwem, gdzie nie będzie wolnych mediów – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i ekspert do spraw międzynarodowych, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W ostatnim czasie coraz częściej obserwujemy ataki na środowiska katolickie, profanacje miejsc kultu oraz nękanie polskich duchownych. Jednym z przykładów jest sprawa karna, jaką stowarzyszenie Watchdog wytoczyło Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam. Ponadto organizacja zawnioskowała o przeprowadzenie przeszukań oraz zajęcie komputerów, telefonów komórkowych oraz dostęp do wszystkich skrzynek poczty elektronicznej Fundacji. [czytaj więcej]

– Organizacja Watchdog, która w sposób brutalny i skandaliczny zaatakowała Fundację „Lux Veritatis” i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, kontynuuje to, co dzieje się na zachodzie Europy i w Polsce. Stowarzyszenie Watchdog jest kolejną odsłoną neomarksistowskiej rewolucji, która jakiś czas temu przekroczyła Odrę i walcem przetacza się również przez Polskę. Ten atak nie może zostać bez odpowiedzi ze strony środowisk chrześcijańskich – ocenił gość audycji.

Dr Bogusław Rogalski wskazał, że atak skierowany w zarząd Fundacji uderza w wolne media katolickie i wolność słowa w naszym kraju.

– Stowarzyszenie Watchdog jest międzynarodową organizacją wspieraną m.in. przez Fundację im. Róży Luksemburg. Przypomnijmy, że Róża Luksemburg była komunistką, która gloryfikowała tamte metody ponad wiek temu. Niemiecka Fundacja im. Róży Luksemburg finansuje i wspiera Watchdog oraz współpracuje z niemiecką skrajnie lewicową partią. Dodatkowo trzeba podkreślić, że stowarzyszenie jest również wspieranie przez Fundację im. Stefana Batorego należącą do George’a Sorosa będącego skandalistą, spekulantem finansowym i multimiliarderem. Postawił on sobie za cel atakowanie i likwidowanie wszystkiego, co jest związane z chrześcijaństwem i konserwatyzmem – wyjaśnił ekspert.

Zdaniem gościa audycji „Aktualności dnia” obroną przeciwko tym atakom jest jedność oraz zdecydowana postawa osób, które utożsamiają się z Fundacją „Lux Veritatis”, TV Trwam i Radiem Maryja.

– Ta obrona jest naszym chrześcijańskim zobowiązaniem również nas, polityków prawicowych, środowisk i stowarzyszeń. Musimy walczyć o to, aby wolne media katolickie mogły swobodnie funkcjonować w Polsce. Za całkowicie skandaliczne uważam to, że skrajnie lewicowe organizacje międzynarodowe, które są finansowane spoza Polski, bezkarnie próbują zdestabilizować wolne media – podkreślił ekspert do spraw międzynarodowych.

Stając w obronie toruńskich mediów, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego oraz do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Dr Bogusław Rogalski w dokumencie poprosił o zajęcie się sprawą Fundacji, która uderza w całe polskie społeczeństwo. Treść listu dostępna jest [tutaj].

– Jest to apel o to, aby Prokuratura, ze względu na ważny interes społeczny, zaangażowała się w tę sprawę i stanęła po stronie Fundacji „Lux Veritatis”, broniąc wolności słowa i wolnych mediów w Polsce. Apel dotyczy również tego, by doprowadzić do zmiany polskiego prawodawstwa na wzór węgierski – wyjaśnił gość audycji.

Viktor Orban podjął zdecydowane kroki i zamknął na Węgrzech organizacje wspierane przez George’a Sorosa. Dzięki temu udało się powstrzymać działalność środowisk, które walczyły z podstawowymi wartościami oraz z chrześcijaństwem. Zdaniem dr. Bogusława Rogalskiego polscy politycy powinni wziąć przykład z premiera Węgier.

– Jeśli dzisiaj nie staniemy mocno zjednoczeni w obronie Fundacji „Lux Veritatis”, TV Trwam, Radia Maryja i Ojca Dyrektora, to za jakiś czas Polska stanie się postkolonialnym państwem, gdzie nie będzie wolnych mediów. Musimy bronić ostatniego bastionu prawdziwie wolnych mediów – powiedział prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Ekspert podkreślił, że toruńskie dzieła od początku istnienia „są solą w oku” neomarsistów oraz skrajnej lewicy. Dlatego istotne jest wprowadzenie zmian w polskim prawie, aby zagraniczne podmioty nie ingerowały w ważne dla Polaków kwestie.

 – Odbieram atak na Fundację jako kryptocenzurę, która ma doprowadzić do likwidacji wolnych katolickich mediów oraz wolności słowa w Polsce – poinformował ekspert do spraw międzynarodowych.

Cała rozmowa z dr. Bogusławem Rogalskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl