fot. Tomasz Strąg

B. Bubula: Przy pomocy systemu sądownictwa w Polsce próbuje się doprowadzić do zamilknięcia Radia Maryja i TV Trwam

Watchdog próbuje wykorzystać kruczki prawne i system sądownictwa w Polsce do całkowitego sparaliżowania niezależnego katolickiego głosu. W ten sposób atak stowarzyszenia na nadawcę TV Trwam odbiera Barbara Bubula.

Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że wpisuje się on w trwającą obecnie na świecie wojnę ideologiczną wytoczoną chrześcijaństwu.

Watchdog wytoczył zarządowi Fundacji „Lux Veritatis” sprawę karną o rzekome nieudostępnienie informacji o wydatkowaniu środków publicznych.

Fundacja takich informacji udzieliła w granicach prawa, ale to za mało dla stowarzyszenia, które chce batalii sądowej oraz zajęcia przez organy ścigania sprzętu i dokumentacji „Lux Veritatis”. Do sprawy odnosi się Barbara Bubula.

– Restrykcje, jakich ta organizacja domaga się od sądu, są niewspółmierne w stosunku do ewentualnych zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania Fundacji. W związku z tym rzeczywiście może chodzić wyłącznie o to, aby skutecznie zamknąć funkcjonowanie tak popularnej katolickiej rozgłośni w Polsce i Europie. Dochodzi tutaj do wykorzystania ewentualnych słabości polskiego systemu sądowniczego oraz tego, że wiemy, jak różne są wyroki sądów. Przy pomocy systemu sądownictwa w Polsce próbuje się doprowadzić do zamilknięcia Radia Maryja i TV Trwam – mówi Barbara Bubula.

Obrońcy zarządu „Lux Veritatis” podkreślają, że Watchdog nie ma statusu podmiotu pokrzywdzonego w sprawie, przez co złożony przez stowarzyszenie akt oskarżenia wobec Fundacji w ogóle nie powinien być rozpoznawany przez sąd.

W „Naszym Dzienniku” jest dostępne pismo, które można skierować do prezydenta RP z prośbą o zainteresowanie się sprawą nękania Lux Veritatis [więcej].

 

RIRM

drukuj