fot. Monika Bilska

Słuchacze i przyjaciele Radia Maryja: Nie pozwolimy na to, aby obce instytucje szkodziły katolickim i patriotycznym mediom, które dobrowolnie wspierają Polacy

Jako niepokojące i niezrozumiałe słuchacze i przyjaciele Radia Maryja odbierają działania Stowarzyszenia Watchdog Polska, które wytoczyło proces karny zarządowi Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam.

Danuta Kamińska z Koła Przyjaciół Radia Maryja z Bełżyc słucha toruńskiej rozgłośni i od lat ją wspiera, i nie ma wątpliwości, że środki są rozliczane prawidłowo.

– Radio Maryja dba o to, żeby sprawy finansowe były przejrzyste. Wszyscy wpłacamy dary na Radio Maryja, na Fundację „Lux Veritatis” i Fundację „Nasza Przyszłość”. Nie wyobrażamy sobie, że ktoś obcy i nieprzychylny Radiu, mógłby nas rozliczać. Dla nas, dla przyjaciół i słuchaczy Radia Maryja jest to bardzo przykra sytuacja. Radio Maryja jest dla nas wszystkim, szczególnie dla osób chorych i samotnych – nie wyobrażamy sobie, żeby zabrakło Radia Maryja – podkreśliła Danuta Kamińska z Koła Przyjaciół Radia Maryja z Bełżyc.

– TV Trwam i Radio Maryja są też uniwersytetem dla osób dorosłych, które kiedyś nie mogły się kształcić. Domyślamy się, że Stowarzyszenie Watchdog chce zlikwidować Radio Maryja, bo jest im nie na rękę, a słuchacze znają prawdę. Nie pozwolimy na to! Będziemy walczyć o Radio Maryja i TV Trwam, żeby te dzieła były i nam służyły, żeby nas przybliżały do Boga. Cały czas modlimy się w intencji Radia Maryja i TV Trwam – dodała Danuta Kamińska.

Przed warszawskim sądem okręgowym ruszył w czwartek proces karny, jaki Watchdog wytoczył zarządowi Fundacji „Lux Veritatis”.

Chodzi o rzekome nieudostępnienie informacji nt. wydatkowania środków publicznych z lat 2008-20016.  Fundacja podkreśla, że informacje udostępniła w granicach polskiego prawa, w tym ustawy o ochronie danych osobowych.

Kolejny wstępny termin rozprawy wyznaczono na koniec czerwca.

Więcej informacji o bezpodstawnych zarzutach stowarzyszenia Watchdog wobec Fundacji „Lux Veritatis” można znaleźć na stronie [radiomaryja.pl].

RIRM

drukuj