fot. twitter.com/DariuszMatecki

[TYLKO U NAS] D. Matecki o profanacji kościoła w Szczecinie: Lewicowi bojówkarze dążą do zwarcia

W tej chwili doprowadzają do tego, że osoby, które są rzeczywiście homoseksualne czy transseksualne będą jeszcze bardziej napiętnowane, ponieważ będą utożsamiane z tego typu wybrykami. Od wieków te osoby żyją w Polsce, tutaj panuje tolerancja. Polska była jedynym krajem w Europie, gdzie tego typu czynności nigdy nie były zakazane prawem. Wizerunek osób LGBT przez to ucierpi. Lewicowi bojówkarze po prostu dążą do zwarcia – powiedział Dariusz Matecki, radny Szczecina, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Środowiska LGBT dopuściły się kolejnej profanacji. Tym razem ofiarą ataku padł kościół św. Krzyża w Szczecinie.

 

To nie pierwszy taki wybryk ze strony lewicowych bojówkarzy.

– Akt wandalizmu wydarzył się dzisiaj rano w Szczecinie. Sprawców jeszcze nie złapano, na miejsce wezwano policję. Kiedy prawnicy Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor przyjechali na miejsce, aby nagrać materiał, dzięki któremu będzie można zgłosić ten czyn na policję, zauważyli, że niedaleko chodziły osoby ubrane w koszulki np. z Karolem Marksem. Jeden z tych młodych ludzi został zidentyfikowany, a zabłysnął tym, że powiedział do księdza proboszcza „co tam mury kościoła jak prawa człowieka są łamane”. Ta osoba na pewno zostanie uwzględniona w wezwaniu na policję, żeby została przesłuchana – mówił Dariusz Matecki.

Jest to bezczelny akt wandalizmu, który nie może pozostać bez reakcji, ponieważ bezkarność tego typu osób jeszcze bardziej rozzuchwala kolejne środowiska LGBT – akcentował radny Szczecina.

– Nie wiem do czego chcą takimi działaniami doprowadzić i czy w ogóle jakakolwiek logika w ich wydaniu po prostu istnieje. W tej chwili doprowadzają do tego, że osoby, które są rzeczywiście homoseksualne czy transseksualne będą jeszcze bardziej napiętnowane, ponieważ będą utożsamiane z tego typu wybrykami. Od wieków te osoby żyją w Polsce, tutaj panuje tolerancja. Polska była jedynym krajem w Europie, gdzie tego typu czynności nigdy nie były zakazane prawem. Wizerunek osób LGBT przez to ucierpi. Lewicowi bojówkarze po prostu dążą do zwarcia – podkreślił polityk.

Tego typu działania wywołują sprzeciw mieszkańców Szczecina.

– Szczecin jest miastem lewicowym, ale widzę w komentarzach, że o ile mieszkańcy są tolerancyjni w stosunku do osób LGBT i zgadzają się z częścią postulatów, to tego typu agresywne, chuligańskie działania wywołują u nich sprzeciw. Żaden normalny człowiek nie zgodzi się na to, żeby niszczyć cudzą własność niezależnie od tego, czy to jest kościół, meczet czy synagoga. Ludzie są po prostu oburzeni – mówił Dariusz Matecki.

Sędziowie powinni bezwzględnie karać każdą osobę, która atakuje Kościół katolicki, księży, wyznawców katolicyzmu.

– Dzisiaj mamy taką sytuację, że jeżeli ktokolwiek mocniej skrytykuje judaizm czy islam, to ląduje przed sądem i bardzo często jest poddany surowemu wyrokowi. W sytuacji, gdy ktoś użyje dokładnie tak samo mocnych słów w stosunku do Kościoła katolickiego, to prokuratura najczęściej w ogóle nie podejmuje działań, a jeśli już podejmie, to sędziowie nie wymierzają adekwatnych kar. Uważam, że każda bezkarna czynność będzie rodzić kolejne tego typu zachowania, więc takie osoby trzeba jak najmocniej karać, a nawet zwiększyć kary za prześladowania religijne, bo dzisiaj mówimy już o prześladowaniach religijnych, kiedy w Szczecinie otwarcie nawołuje się do fizycznej eksterminacji księży, czy dochodzi do ich pobić – podsumował radny Szczecina.

Jakub Gronczakiewicz/radiomaryja.pl

drukuj