Szczecin: w piątek inicjacja budowy promu pasażersko-towarowego dla PŻB

W piątek (23 czerwca) w Szczecinie zostanie położona stępka pod budowę promu pasażersko-towarowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. To będzie wielki dzień dla Szczecina, dla Pomorza Zachodniego, ale również dla całej polskiej gospodarki morskiej – mówił dziś w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski.

Podpisany w marcu tego roku kontrakt zrealizuje Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie. Jak zaznaczył Krzysztof Kozłowski, spełnia się „wielkie marzenie, z którym Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów”.

– Spełniamy również tę obietnicę, którą złożyliśmy Polakom: że polskie stocznie, polska gospodarka morska powstanie z kolan; że będziemy mogli jako dumny, wielki polski naród żeglować po Morzu Bałtyckim promem zbudowanym w polskiej stoczni, przez polskich stoczniowców, który będzie pływał jako własność polskiego narodowego armatora, jakim jest Polska Żegluga Bałtycka z Kołobrzegu – mówił wojewoda zachodniopomorski.

Krzysztof Kozłowski podkreślił, że budowa promu jest efektem ciężkiej pracy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, a także zachodniopomorskich posłów „z panem marszałkiem Joachimem Brudzińskim na czele”. To też wielki sukces Rodziny Radia Maryja – zaznaczył Krzysztof Kozłowski.

– Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam, która przez osiem ciężkich lat rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – które to partie absolutnie nie stawiały na rozwój gospodarki morskiej, wręcz przeciwnie, zlikwidowały polskie stocznie, chciały sprzedać, sprywatyzować naszych narodowych armatorów – to właśnie Rodzina Radia Maryja, Telewizji Trwam, broniły polskiej gospodarki morskiej i polskiego przemysłu stoczniowego przed zniszczeniem, przed procesami prywatyzacyjnymi. I to jest również, Kochani Słuchacze, jeżeli tak mogę się zwrócić, Wasz wielki, osobisty sukces, że w najbliższy piątek będziemy mogli rozpocząć budowę wielkiego, wspaniałego promu – powiedział wojewoda.

Gość „Aktualności dnia” ocenił, że 8 lat rządów koalicji PO-PSL to okres „absolutnego rozpadu gospodarki morskiej”. Jak przypomniał, w tym okresie zlikwidowano „wspaniałe polskie stocznie, w tym również Stocznię Szczecińską, która dawała zatrudnienie ponad 6 tysiącom osób”.

Krzysztof Kozłowski wskazał, że budowa promu pasażersko-towarowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej to początek. W najbliższym czasie będzie wybudowana cała ich seria – zapewnił. Jak zaznaczył wojewoda, działania, które są aktualnie podejmowane wokół gospodarki morskiej, pozwolą na wzmocnienie polskiej suwerenności i zmniejszenie bezrobocia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl