fot. pl.wikipedia.org

„Manifest Kobiet… więcej piękna” w Szczecinie

Dziś od godz. 12.00 na placu Solidarności w Szczecinie odbędzie się manifest kobiet „Więcej piękna”. 

Inicjatywa jest alternatywą dla tzw. czarnych protestów. Chodzi o ukazanie wartości i piękna ludzkiego życia, także tego nienarodzonego. To także okazja do wyartykułowania dumy z bycia kobietą. Panie będą podkreślać wartość codziennego trudu opieki nad dzieckiem i jego wychowania.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, z Fundacji Małych Stópek zaznacza, że polskie kobiety, matki podzielą się swoim doświadczeniem macierzyństwa i kobiecości.

– Kobiety w Szczecinie pragną się spotkać, żeby wyartykułować swoje postulaty w sposób charakterystyczny dla kobiecej delikatności, wrażliwości, kultury i piękna. To spotkanie jest w tym samym miejscu, w którym był „czarny protest”. Zapraszamy wszystkie kobiety, aby wraz z innymi mieszkankami Szczecina wypowiedziały swój głos, bo jeśli nie będzie tego głosu pięknego i mądrego, to będzie ten głos wulgarny, co nie przystoi kobietom. Niestety twarz kobiety na dzień dzisiejszy jest ukazana jako wulgarna właśnie poprzez „czarne protesty” – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

Do udziału w inicjatywie „Manifest Kobiet…więcej piękna” zaproszeni są również mężczyźni [zobacz więcej].

RIRM

drukuj