Ks. Kancelarczyk z fundacji Małych Stópek: Potrzebujemy dziś kobiecego piękna!

W niedzielę 11 grudnia od godz. 12.00 na placu Solidarności w Szczecinie odbędzie się manifest kobiet „Więcej piękna”. Ks. Tomasz Kancelarczyk z fundacji Małych Stópek wskazał na pomysł tej inicjatywy oraz jej adresatów.

Hasło „Więcej piękna” ma z jednej strony pokazać ogromne braki kobiecych spotkań, których byliśmy świadkami w tzw. czarny poniedziałek. Wtedy nie piękno było pokazywane, ale wulgarność, obrażanie, dziczenie i chamstwo. Dlatego w tę niedziele kobiety ze Szczecina pragną się spotkać, aby wyartykułować swoje postulaty w sposób charakterystyczny dla kobiecej delikatności i wrażliwości. Dlatego też manifest odbędzie się w tym samym miejscu, co tzw. czarny protest. Zapraszamy wszystkie kobiety, aby wraz z innymi mieszkankami Szczecina wypowiedziały swój głos. Jest to bardzo potrzebne, bo jeżeli nie będzie mądrego i pięknego głosu, to niestety będzie ten głos wulgarny i obraźliwy, który nie przystoi kobietom – wskazał ks. Kancelarczyk.

Ten świat potrzebuje ogromnego zaangażowania i świadectwa tych, którzy chcą bronić tego, co jest istotą i fundamentem – dodał.

Mam nadzieję, że to spotkanie będzie tego typu obroną. To jest dziś nam bardzo potrzebne. Oglądając filmy z tzw. czarnych protestów z różnych miast w Polsce miałem bardzo smutne skojarzenia z Marszu dla Życia w Berlinie, w których każdego roku biorę udział. Te tzw. czarne protesty były bardzo podobne do tych niezwykle wulgarnych niemieckich protestów przeciwko Marszowi dla Życia. To źle wróży na przyszłość. Dlatego potrzebny jest głos pięknych i mądrych kobiet – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na facebookowym profilu:

Manifest Kobiet. Wszystkich – kobiety i mężczyzn – serdecznie zapraszamy!

Całą rozmowę z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl