Narodowy Dzień Życia

Już po raz 13-ty obchodzimy dziś Narodowy Dzień Życia. Ma on na celu promowanie wartości i postaw rodzinnych.

Obchody Narodowego Dnia Życia odbywają się na terenie całego kraju. W Warszawie po raz ósmy zostaną rozdane „Tulipany Narodowego Dnia Życia”.

Wyróżnienie przyznawane jest artystom, dziennikarzom, organizacjom prospołecznym oraz samorządom lokalnym za promowanie wartości rodzinnych.

Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia podkreśla, że ten dzień i inicjatyw w nim podejmowane mają na celu skłaniać do refleksji m.in. nad godnością życia człowieka.

Inicjatywa związana z obchodami Narodowego Dnia Życia, zwłaszcza „Tulipany Narodowego Dnia Życia” jest przedsięwzięciem, która ma przybliżyć, pokazać osoby czy inicjatywy i przedsięwzięcia, które sprawiają, że ludziom żyje się lepiej, że życie polskich rodzin staje się lepsze, godniejsze. Narodowy Dzień Życia został pomyślany, jako wydarzenie, które ma skłaniać do refleksji nad godnością życia człowieka, nad tym jakie wartości są kluczowe dla funkcjonowania społeczeństwa – akcentuje prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Narodowy Dzień Życia został uchwalony przez Sejm RP w 2004 roku. Święto przypada w przeddzień Narodowego Dnia Świętości Życia obchodzonego od 1998 roku.

RIRM

drukuj