Poznań: nauczycielka namawiała uczniów do udziału w „czarnym proteście”

Nauczycielka Poznańskiego liceum namawiała uczniów do udziału w tzw. czarnym proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Poinformowała nas o tym Halina Tabiszewska, społeczny doradca rodziny w tym mieście.

Do incydentu miało dojść pod koniec ubiegłego tygodnia w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego. Nauczycielka fizyki miała w trakcie zajęć zachęcać uczniów do tego, by w poniedziałek wybrali się na marsz przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Zbulwersowani Rodzice jednego z uczniów zgłosili to społecznemu doradcy rodziny w Poznaniu Halinie Tabiszewskiej, która skontaktowała się z Radiem Maryja.

– Na lekcji fizyki podczas odpytywania ucznia przy tablicy, pani nauczycielka fizyki zaczęła wypowiadać się na temat „czarnego marszu” w Poniedziałek. Między innymi powiedziała, że sama nie przyjdzie, że prawdopodobnie inni nauczyciele też nie przyjdą, lepiej żeby oni poszli na ten marsz niż przyszli do szkoły. Sugerowała wręcz, że najlepiej aby poszły wszystkie dziewczęta, a chłopcy też powinni pójść i poprzeć to, bo ustawa, która ma być procedowana w Sejmie, jest złą ustawą. Chodzi o tę ustawę antyaborcyjną – powiedziała Halina Tabiszewska.

Do podobnych przypadków ma dochodzić także na uczelniach wyższych. Tzw. czarny protest organizują dziś w wielu miastach polski środowiska lewicowo–liberalne i feministyczne. Ma to być forma sprzeciwu wobec procedowanego w Sejmie  obywatelskiego projektu ustawy, który przewiduje bezwzględny zakaz aborcji.

Uczestnicy protestu zamierzają nie przyjść dziś do pracy lub nie wykonywać swoich codziennych obowiązków. Akcję wspiera m.in. Gazeta Wyborcza.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl