Manifestacja „Dość promocji stalinowskich zbrodniarzy”

„Dość promocji stalinowskich zbrodniarzy” – pod takim hasłem zaplanowano dziś o godz. 18.00 manifestację we Wrocławiu. Choć – jak zauważa Ewa Stankiewicz – przewodnicząca Stowarzyszenia Solidarni 2010 – problem ten nie dotyczy wyłącznie tego miasta.

We Wrocławiu po raz drugi gości Zbigniew Bauman – stalinowski zbrodniarz. Na Uniwersytecie Wrocławskim przedstawia się go jako autorytet w dziedzinie nauki. Tymczasem rzeczywistość jest o wiele bardziej brutalna.

– To człowiek, który z bronią w ręku zwalczał tzw. bandy, czyli mordował żołnierzy wyklętych. To człowiek, który wprowadzał stalinizm do polskiej nauk. Młodym ludziom przedstawia się go jako światowej sławy autorytet w dziedzinie nauki. Wita się go z honorami. To szczyt wszystkiego. Proszę sobie wyobrazić, że zbrodniarz hitlerowski jest w ten sposób witany na Uniwersytecie Wrocławskim. Jaki byłby raban, ale zbrodniarz stalinowski już nie. Nie chodzi o to, czy ktoś mordował i był rozliczony z tego, tylko według jakiej ideologii mordował – powiedziała Ewa Stankiewicz.

„Solidarni 2010”, którzy są organizatorami manifestacji chcą udzielić prezydentowi Wrocławia – społecznych, bezpłatnych korepetycji na temat tego: czym był stalinizm? Kto to jest zbrodniarz stalinowski? oraz uświadomić szefowi miasta, że nie powinno się promować stalinowskich zbrodniarzy.

Ewa Stankiewicz dodała, że takie działania powinny być karane, ścigane z mocy prawa, ponieważ promocja totalitaryzmu w Polsce jest zabroniona.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl