Ogólnopolski protest przeciwko edukacji seksualnej

30 sierpnia w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja organizacji prorodzinnych przeciwko edukacji seksualnej, którą rząd chce wprowadzić do szkół. 

Chodzi m.in. o zapowiedziane przez MEN zmiany w podstawie programowej WDŻ oraz wprowadzanie do szkół organizacji działających przeciwko tzw. homofobii i dyskryminacji. MEN chce forsować wbrew woli rodziców standardy WHO i postulaty środowisk LGBTQ.

Manifestację poprzedzi Msza św. w Kościele św. Anny, następnie zgromadzeni przejdą na pl. Zamkowy. Tam głos zabiorą przedstawiciele różnych organizacji prorodzinnych z całego kraju.

Zamiany w programie zaproponowane przez minister Joannę Kluzik Rostkowską oraz prof. Małgorzatę Fuszarę to deprawacja dzieci i młodzieży, na którą nie ma zgody – mówi Magdalena Trojanowska, przedstawiciel Inicjatywy Stop Seksualizacji Naszych Dzieci.

– Pani Minister zapowiedziała, że wymieni podręczniki, że zostaną one przepisane na nowo, ale w tabelkach pokazuje, jak gdyby te informacje, które mają zostać wprowadzone. Tam są tematy żywcem wyciągnięte z tych standardów jak np. zagadnienie masturbacji, które ma trafić do tych najmłodszych dzieci i prezentacja stosunku płciowego, który ma być prezentowany dzieciom w trzeciej grupie wiekowej, a więc 1 i 2 klasa gimnazjum. Widzimy, że pewne treści są tutaj już jak gdyby żywcem z tych standardów przekazywane. Bardzo niepokojące sygnały, które wynikają z wypowiedzi pani Minister, która mówi, że zajęcia edukacji seksualnej mają przejąć osoby z zewnątrz – informuje Magdalena Trojanowska.

W lipcu szefowa MEN poinformowała o włączeniu tzw. treści „antydyskryminacyjnych” do programu „Bezpieczna+” i „Otwarta Szkoła” 2015/2016.

Jak zaznaczają rodzice, minister tak poważne przedsięwzięcie postanowiła przeprowadzić w trakcie wakacji, gdy rodzice wypoczywają i niechętnie zajmują się szkolnymi problemami.

RIRM

drukuj