Od dziś nauczanie zdalne w szkołach

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Polsce przechodzą dziś na tryb nauczania zdalnego. Kształcenie na odległość potrwa do 9 stycznia.

Zmiana ta spowodowana jest wysoką liczbą zakażeń koronawirusem oraz pojawieniem się jego wariantu omikron.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie Radia Maryja wskazał, że przejście na nauczanie zdalne przed świętami to działanie prewencyjne.

– Przyjąłem argumentację służb sanitarnych, że te trzy dni przed Wigilią dobrze jest lekko się odizolować, żeby potem – jak się spotkamy z naszymi dziadkami, pradziadkami w piątek przy stole wigilijnym czy w pierwszy albo drugi dzień Świąt przy stole świątecznym – uniknąć przenoszenia na nich koronawirusa. Po Świętach, już po całym okresie świątecznym, po Trzech Królach, po 9 stycznia wracamy do nauki stacjonarnej – wyjaśnił minister.

Przemysław Czarnek podkreślił, że sprawdził się dotychczas stosowany model nauki stacjonarnej z możliwością wysyłania na kwarantannę klas lub szkół w przypadku wykrycia ogniska zakażeń. Przez cały okres od września, od 93 do 99 proc. dzieci uczyło się stacjonarnie bez przeszkód – zaznaczył szef resortu edukacji.

Ministerstwo chce po przerwie wrócić do tego modelu. Jak podkreślił minister, nauka zdalna w okresie II i III fali pandemii przyniosła ogromnie wiele strat w kondycji fizycznej i psychicznej dzieci. Spowodowała też lub pogłębiła u wielu uczniów wady wzroku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl