Manifestacja: „Stop Cenzurze Facebooka, Wolność słowa dla nacjonalistów”

Dziś przed siedzibą oddziału polskiego Facebook’a odbędzie się protest przeciwko cenzurze wypowiedzi i kasowaniu profili polskich organizacji narodowych i niepodległościowych.

Jest to odpowiedz po tym jak na popularnym portalu społecznościowym zostały usunięte fanpage Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego.

Kilka dni temu Facebook skasował profil Marszu Niepodległości oraz profile jego organizatorów w tym: Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Radykalno – Narodowego. Powodem jak tłumaczyli się przedstawiciele portalu – był  symbol Falangi umieszczony na plakacie zapraszającym na Marsz. Zdaniem zarządzających Facebook’iem jest to symbol organizacji posługującej  się w przeszłości mowa nienawiści.

To nadużycie mówią  narodowcy. Falanga jest symbolem legalnie działającego Obozu Radykalno-Narodowego. Skasowanie profili narodowców spotkało się z falą krytyki, co spowodowało, że władze Facebook’a zdecydowały się przywrócić profil Marszu Niepodległości. Natomiast pozostałe profile nadal są zablokowane.

Manifestacja rozpocznie się dziś o godz. 14.00. Narodowcy będą protestować  przed siedzibą polskiego oddziału portalu, mieszczącą się w Warszawie przy Rondzie OZN.

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego i ONR-u czekają na spotkanie z przedstawicielami  Facebook Polska. Ma do niego dojść w ciągu dwóch tygodni.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl