fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: u kolejnych dwóch pacjentów szpitala wojewódzkiego nie stwierdzono koronawirusa

U kolejnych dwóch pacjentów szpitala wojewódzkiego nie stwierdzono koronawirusa. Wynik badania pobranych od nich próbek jest ujemny – poinformował p.o. rzecznika prasowego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Mateusz Iżakowski.

W sobotę, po godz. 18.00 SPWSZ w Szczecinie otrzymał wyniki badań próbek pobranych od dwóch pacjentów przyjętych z podejrzeniem koronawirusa.

„Wynik jest ujemny, co oznacza, że pacjenci nie są zarażeni tym wirusem” – poinformował Mateusz Iżakowski.

Dodał, że nie ma informacji, czy ta dwójka pacjentów została już wypisana do domu, czy stanie się to w niedzielę. Zaznaczył natomiast, że szpital opuścił pierwszy z pacjentów, u którego podejrzewano infekcję wywołaną koronawirusem. Zakażenia nie potwierdziły wykonane badania. Ich ujemny wynik szpital otrzymał w piątek.

W tych trzech przypadkach, jak poinformował rzecznik, infekcje były grypopochodne.

Mateusz Iżakowski podał, że szpital czeka jeszcze na wyniki badań dwóch izolowanych pacjentów.

„Mają być znane w niedzielę i w poniedziałek” – powiedział.

Do tej pory do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie w związku z podejrzeniem koronawirusa przyjęto pięciu pacjentów, którzy przebywali wcześniej za granicą, w krajach europejskich, gdzie stwierdzono przypadki zakażenia.

Mateusz Iżakowski jednocześnie poinformował, że w szpitalach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie zarządzeniem dyrekcji obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów aż do odwołania. Spowodowane jest to wirusem grypy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl