fot. twitter.com

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.  Poinformował o tym szef resortu Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji z szefem KPRM Michałem Dworczykiem.

Minister Zdrowia zapewnił, że w Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa, jednak – jak dodał – takie przypadki na pewno w ciągu najbliższego czasu się pojawią.

Łukasz Szumowski podkreślił, że w związku z tym została dzisiaj uruchomiona całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia.

– W zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości, podejrzenia, co mam zrobić, jak się zachować. 800-190-590 – ten numer telefonu jest dostępny 24/7, w związku z czym można zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy i uzyskać informacje – podkreślił.

Minister dodał, że rusza też akcja informacyjna dotycząca zachowania się w sytuacji podejrzenia zakażenia i postępowania we wszystkich międzynarodowych połączeniach Polskich Kolei Państwowych. Łukasz Szumowski poinformował także, że w godzinach popołudniowych zaplanowane jest telekonferencja z wojewodami i z dyrektorami wojewódzkich oddziałów NFZ.

RIRM/TV Trwam News

drukuj