fot. PAP/EPA

Godzina policyjna we Francji

We Francji od dziś obowiązuje wcześniejsza godzina policyjna. Mieszkańcy kraju muszą pozostać w domach już od godz. 18.00.

W ciągu ostatniej doby we Francji zanotowano ponad 19 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 175 osób. Od kilku dni Francja odnotowuje tendencję spadkową. Mimo to, rząd nie rezygnuje z obostrzeń. Z kolei prezydent Emmanuel Macron liczy, że sytuacja w kraju zacznie się normować wraz z nadejściem szczepionki.

– W 2021 roku, cokolwiek się stanie, będziemy w stanie stawić czoła kryzysom zdrowotnym, gospodarczym, społecznym, terrorystycznym i klimatycznym, które nie miną 1 stycznia. Pierwsze miesiące roku będą trudne, a przynajmniej do wiosny, epidemia poważnie wpłynie na życie w naszym kraju – mówił Emmanuel Macron.

Wczoraj zapadła decyzja, że wbrew grudniowym obietnicom rządu, placówki kulturalne nie zostaną ponownie otwarte 7 stycznia. Dodatkowo od dziś w 15 francuskich departamentach wprowadzona zostanie wcześniejsza godzina policyjna. Teraz zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał od godziny 18.00 – nie, jak do tej pory, od 20.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl