fot. YouTube

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Konwencja Stambulska jest zagrożeniem i ma konkretne przełożenie na kształtowanie młodego człowieka

Konwencja Stambulska jest zagrożeniem i ma konkretne przełożenie na kształtowanie młodego człowieka, na model społeczny. Jest bardzo szkodliwa. Powinna być wycofana jak najszybciej z obiegu publicznego w Polsce. To, co zrobiła Słowacja jest czymś, co powinniśmy naśladować – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Parlament Słowacji odrzucił podpisaną, ale nieratyfikowaną Konwencję Stambulską. Głosowanie odbyło się na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w tym kraju. Wcześniej Rada Narodowa zajmowała negatywne stanowisko w tej sprawie. Krytycy konwencji podkreślali, że nie zajmuje się ona jedynie zapobieganiem przemocy wobec kobiet, ale wprowadza nową definicję małżeństwa. Zwracano także uwagę, że dokument odnosi się do ideologii gender [czytaj więcej].

Z kolei środowiska prawicowe w Polsce od dawna apelują, aby nasz kraj wypowiedział niebezpieczną konwencję. To wielkie zagrożenie dla dzieci i całych rodzin – podkreśliła małopolska kurator oświaty.

– Konwencja Stambulska niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwa. Najpierw na poziomie języka, gdzie demoluje pojęcia bardzo dobrze nam znane, ugruntowane w naszej cywilizacji judeochrześcijańskiej. Takie jak: rodzina, tolerancja, demokracja, ale również płeć, którą podaje się jako zupełne ukształtowanie wyniku społeczno-kulturowych uwarunkowań, a nie jako płeć biologiczną – wskazała Barbara Nowak.

– Kolejne zagrożenia to konkretne działania, czyli takie działania, kiedy z powagą informuje się o 56 płciach co najmniej, gdzie jest obowiązkowo wprowadzane do szkół wychowanie seksualne typu B, czyli to permisywne oparte na standardach WHO – dodała.

Małopolska kurator oświaty zwróciła uwagę, że „permisywne wychowanie seksualne jest zupełnie niezgodne z dzisiejszym modelem wychowania seksualnego funkcjonującym w naszych szkołach”.

– To wychowanie bazujące na sztucznym pobudzaniu popędu seksualnego u małych dzieci. Konwencja Stambulska jest naprawdę zagrożeniem i ma konkretne przełożenie na kształtowanie młodego człowieka, na model społeczny. Jest bardzo szkodliwa. Powinna być wycofana jak najszybciej z obiegu publicznego w Polsce. To, co zrobiła Słowacja jest czymś, co powinniśmy naśladować – zaakcentowała Barbara Nowak.        

Konwencja Stambulska weszła w życie w 2014 r. i została podpisana przez 35 państw. Polska podpisała ją jeszcze w czasie rządów PO-PSL. Dokument ratyfikował w 2015 r. prezydent Bronisław Komorowski.

radiomaryja.pl

drukuj