[TYLKO U NAS] M. Jurek o Konwencji Antyprzemocowej: Ma tyle wspólnego z walką z przemocą ile ustawa o ochronie wolności sumienia wprowadzona w PRL-u

Ta konwencja jest antyprzemocowa tylko z nazwy i ma tyle wspólnego z walką z przemocą ile ustawa o ochronie wolności sumienia wprowadzona w PRL-u, w wyniku której ks. Władysław Findysz poniósł męczeńską śmierć – mówił europoseł Marek Jurek, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Konwencja Praw Rodziny została przygotowana przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Dokument powstał z inicjatywy europosła Marka Jurka, byłego prezesa Prawicy Rzeczypospolitej. Nowy dokument ma być odpowiedzią na obowiązującą obecnie Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej czyli tzw. Konwencję Antyprzemocową.

„Każde cywilizowane państwo zwalcza przemoc domową ” – zauważył eurodeputowany Marek Jurek.

– Każde cywilizowane państwo reaguje na patologie życia rodzinnego, bo chociaż rodzina jest instytucją naturalną, należącą do porządku stworzenia, porządku stanowionego przez Boga, to człowiek niestety jest istotą, której natura jest skażona grzechem i ludzie różnie swoje życie rodzinne prowadzą i czasami trzeba członków rodziny chronić, w sytuacjach skrajnych. Każde cywilizowane państwo to robi i nie ukrywajmy, że jest inaczej – powiedział gość Radia Maryja.

„Zapytałem dyrektora Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej o to, w jaki sposób on zamierza godzić promowanie edukacji homoseksualnej tzw. nauczania o prawach społeczności LGBT z prawami rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami ” – poinformował prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

– On powiedział, że „realizacja tego prawa nie może się odbywać kosztem społeczności LGBT”, czyli krótko mówiąc, ideologia homoseksualna, która nie ma żadnego umocnienia traktatowego, ma mieć pierwszeństwo przed prawami rodziców i prawami dzieci do otrzymania wartości wyznawanych przez swoją rodzinę, z prawem dziecka i rodziców do tego, żeby szkoła współpracowała z wychowaniem. W tej sytuacji rzeczywiście Prawica Rzeczypospolitej od dawna głosiła idee, że byłoby dobrze, gdyby rząd opracował projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny i gdyby Polska stała się promotorem praw rodziny na forum międzynarodowym – stwierdził europoseł Marek Jurek.

Projekt Konwencji Praw Rodziny spotkał się z odzewem w Parlamencie Europejskim.

– Konwencja miała bardzo dobrą prezentację w Parlamencie Europejskim. Otrzymałem wyrazy poparcia od ministra rodziny Republiki Włoskiej. Będę prezentował tę konwencję również w Parlamencie Francuskim i to jest, jak mówię, drugi plan działania. Trzeci plan to są działania równolegle podejmowane w innych krajach, ja prezentowałem tę konwencję w parlamencie wspólnie z moim przyjacielem Branislavem Skripkiem, który jest eurodeputowanym ze Słowacji – mówił gość „Aktualności dnia”.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem europosła Marka Jurka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl